Zdrowie

Co poradzić na odstające uszy?

Co poradzić na odstające uszy?

Żyjemy w czasach, w których dobry wygląd i wpasowanie się w model idealnej sylwetki, odpowiednio dobranych ubrań i fryzury wywiera dużą presję na młodych ludzi. Często poddajemy się wpływowi mediów i znajdujemy u siebie co raz to nowe kompleksy. Czasem jest to tusza, czasem za mały biust, czasem krzywy nos, a co poradzić na odstające uszy?

Co poradzić na odstające uszy?

Wielu ludzi z tym kompleksem sięga desperacko po różnego rodzaju kleje i taśmy, którymi podkleja uszy od tyłu. Daje to tylko chwilowe wrażenie pozbycia się kompleksów i często prowadzi do podrażnień lub nawet poważnych poparzeń skóry. Radzimy więc, nie korzystać z tego sposobu. Najbardziej trwałą metodą uwolnienia się od odstającego problemu jest zabieg chirurgiczny.  Polegający na wycięciu części chrząstki ucha odpowiadającej ja jego odstawanie. Problem rozwiązuje się raz na zawsze, a osoby nim dotknięte mogą w końcu cieszyć się upragnionym wyglądem i szaleć stylistycznie z fryzurami.

Dobrze, a co jeśli nie stać cię na operację?

Sposobów na pozbycie się odstających uszu jest kilka i są to niestety zabiegi minimalizujące kompleks niż go usuwające.
Pierwszy z nich to odpowiednio dobrana fryzura. U kobiet sprawdzają się długie włosy ułożone w fale, szerokie upięcia i duże objętościowo fryzury. Dobrym sposobem jest też kucyk z tyłu głowy spięty tak, że niejako przytrzymuje i zasłania on uszy przez co przylegają one do skóry.

Co poradzić na odstające uszyW przypadku mężczyzn, podobnie jak u kobiet, sprawdzą się duże objętości i sprytnie spięty z tyłu głowy kucyk (nawet niewielki). Takie fryzury dodają Panom rockowego charakteru, a kompleks odstających uszu staje się niewidoczny.
Co jednak, jeśli nie jesteś posiadaczem bujnej czupryny lub po prostu nie lubisz i nie chcesz mieć długich włosów?
Czapki, chustki, bandamki, turbany w modnych wiązaniach (ostatnio bardzo modne) – to twoje wybawienie. Czapka w fajnym wzorze lub ulubionym kolorze to chyba jeden z najprostszych pomysłów. Zadziornie związana chusta to zaś oryginalny pomysł dla obu płci. Podkreśli i doda charakteru każdej stylizacji. Opaski w stylu retro i turbany są ostatnio hitem na wybiegach modowych, więc panie chcące ukryć uszy nie muszą się obawiać, że zakrycie ich będzie źle niemodne.

Noś kapelusz!

Szyku mogą nadać również dobrze dobrane kapelusze, toczki i berety, choć te propozycje niekoniecznie sprawdzą się latem. Wyjątkiem są lekkie i zwiewne kapelusze słomkowe, które zdecydowanie odwrócą uwagę od uszu i całej stylizacji dodadzą lekkości. A jeśli nie lubisz zakrywania głowy, operacje oglądasz jedynie w tv, a długie włosy pozostają w sferze marzeń?
Wtedy również rozwiązanie jest proste. Ubierz się wygodnie, włącz swoją ulubioną muzykę, załóż wygodne i duże słuchawki i wyjdź na spacer akceptując siebie razem ze wszystkimi swoimi niedoskonałościami.

Udostępnij