Komputery i technologia

Laptop poleasingowy – czy warto go kupić?

Laptop poleasingowy – czy warto go kupić?

Nowe laptopy w sklepach nie są dziś tanie. Dotyczy to zwłaszcza komputerów o dobrych parametrach. Często ich cena stanowi barierę do ich zakupu. Na szczęście jest inne rozwiązanie pozwalające na kupno bardzo dobrego laptopa w atrakcyjnej cenie. Mowa tu o zakupie komputera poleasingowego. Dlaczego warto kupić taki laptop?

Zalety laptopów poleasingowych

To, co przede wszystkim charakteryzuje laptopy poleasingowe to ich atrakcyjna cena. Są one zdecydowanie tańsze w porównaniu z nowymi komputerami dostępnymi w sklepach. Dlaczego tak się dzieje? Wynika to z tego, że komputery poleasingowe wykorzystywane były na zasadzie umowy leasingu przez różne przedsiębiorstwa. Okres leasingu najczęściej nie jest dłuższy niż 2-3 lata. Po upływie umowy leasingu cena tych laptopów staje się znacznie niższa. Podkreślić tu jednak koniecznie trzeba, że nie oznacza to, iż laptopy te są słabszej jakości. Firmy, które korzystają z laptopów w ramach leasingu, zawsze wyjątkowo dbają o sprzęt. Komputery są systematycznie serwisowane. 

Sprawdzone i renomowane marki

Firmy korzystające z leasingu najczęściej biorą w użytkowanie komputery sprawdzonych i renomowanych marek. Są to zwykle komputery klasy biznes. Właśnie taki sprzęt oferowany jest później jako laptopy poleasingowe. Oznacza to możliwość zakupu laptopa o wyższych parametrach niż te, które oferowane są w sklepach. Takie laptopy często cechują markowe komponenty, wysokiej klasy procesor i wydajna karta graficzna. Wszystko to sprawia, że komputery poleasingowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Tym bardziej że dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach.

Wybór laptopa poleasingowego

Połączenie wysokiej jakości i atrakcyjnej ceny sprawia, że zakup laptopa poleasingowego jest bardzo dobrym wyborem. Trzeba jednak dodać, że kupno takiego komputera wiąże się jeszcze z dodatkowymi zaletami. Mowa tu choćby o tym, że laptopy poleasingowe mają już zainstalowany system operacyjny. Nie byłoby w tym może nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że system operacyjny często zainstalowany jest już w cenie komputera. Decydując się na zakup komputera poleasingowego, nie trzeba zatem martwić się dodatkowym kosztem związanym z zakupem systemu operacyjnego. W przypadku nowych laptopów najczęściej za system operacyjny należy zapłacić osobno. Na koniec wspomnieć trzeba, że na poleasingowe laptopy zawsze udzielana jest gwarancja. Dzięki temu, w przypadku awarii komputera, nie będzie konieczności poniesienia kosztów związanych z naprawą. Kupno laptopa poleasingowego jest zatem całkowicie bezpieczne.

Udostępnij