Zdrowie i uroda

Początki klocków Cobi

Początki klocków Cobi

Firma Cobi to rodzinny producent zabawek i gier dla dzieci w każdym wieku. Swoją działalność zaczęli od produkcji gier planszowych i puzzli w 1987 roku. Natomiast 5 lat później rozszerzyli swój asortyment i zaczęli produkować klocki Cobi. Te najsłynniejsze klocki wzorowane są na duńskich klockach Lego, ale pochodzą z naszego rodzimego kraju. Budowanie z klocków to znakomita zabawa dla dzieci i ich rodziców, dzięki czemu mogą spędzić wspólnie czas. Dla maluchów jest to ogromna radość, gdy mogą tworzyć domy, miasteczka, różne pojazdy oraz postacie z ulubionych bajek lub gier. Dodatkowo decydując się na zakup klocków, dajesz dziecku możliwość rozwoju wyobraźni i kreatywności. Dlatego klocków Cobi nie powinno zabraknąć w żadnym dziecięcym pokoju.

Dlaczego warto wybrać klocki Cobi?

Klocki Cobi (https://damizabawki.pl/pol_m_Zabawki_Klocki-i-sortery_Cobi-228.html) dzięki swojej dużej wytrzymałości, raz kupione będą służyć nam przez wiele lat. Klocki tej marki wyróżniają się wysoką odpornością na składanie i rozkładanie. Nie zaszkodzi im przypadkowe nadepnięcie, czy zrzucenie. Ich produkcja polega na odpowiednim odlaniu w formie, dlatego też nie mają ostrych końców, tylko są gładkie w dotyku i nie rysują się. Za to dzięki dokładnej produkcji idealnie do siebie pasują i w prosty sposób łączą się ze sobą. Co prawda klocki Cobi mają ślady odlewowe, lecz ani trochę nie przeszkadzają podczas zabawy. Są wręcz niezauważalne.

Jaka jest różnica między klockami Lego a klockami Cobi?

Klocki Lego już od kilkudziesięciu lat podbiły rynek. Znane na całym świecie klocki słyną ze swojej jakości, żywych kolorów i zyskały popularność dzięki znakomitej unikatowości. Jednak dużym minusem jest ich cena. Niestety klocki Lego przyznajmy szczerze, nie należą do najtańszych zabawek, a każde dziecko chciałoby je mieć w posiadaniu. Z tego względu przedstawiamy polski odpowiednik, jakim są już wielu osobom znane klocki Cobi. Tak naprawdę nie ma dużej różnicy między jednymi klockami a drugimi. Różnica jest jedynie w cenie, gdzie klocki Cobi są zdecydowanie tańsze. Co jest zdecydowanie na plus, bo z ich posiadania może cieszyć się każde dziecko. Ponadto dzieci mające w posiadaniu Lego mogą je bezproblemu łączyć z klockami Cobi. Dzięki różnym kombinacjom ich zabawa jest urozmaicona i powstają nowe, ciekawe konstrukcje.

Jaka jest tematyka klocków Cobi?

Równie klocki Lego oraz Cobi posiadają rozszerzoną tematykę. Cobi oprócz zestawów wzorujących się na Lego, posiadają liczne autorskie projekty. Między innymi takie jak: II Wojna Światowa, nowoczesne wojska, Cobi Skorpion, Cobi helikopter czy orzeł, Cobi opancerzony wóz dowodzenia, Cobi Pingwiny z Madagaskaru i wiele innych. Jak można zauważyć, klocki Cobi są skierowane głównie do męskiej części odbiorców. Ale damska cześć na pewno znajdzie też coś dla siebie.

Udostępnij