Świecąca obroża dla psa – dzięki niej Twój pupil będzie zawsze widoczny!

by Redakcja NaszeKrosno
0 comment

Masz ruchliwego psa, który uwielbia z niespożytą energią biegać to tu, to tam? Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że straciłeś swego pupila z oczu – szczególnie w godzinach wieczornych lub nocnych? Jeśli tak, to zapewne pamiętasz, że nie jest to przyjemne uczucie. Postaraj się więc, aby takie sytuacje się nie powtarzały – przekonaj się, jaką wygodę zapewni Ci świecąca obroża dla psa. 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie funkcje spełnia obroża dla psa?
  • Jaka jest przewaga świecącej obroży nad klasyczną?
  • W jaki sposób ją wybrać?

Obroża dla psa – dlaczego jest konieczna?

Zgodnie z przepisami prawa w miejscach publicznych pies powinien być prowadzony na smyczy – a tę trzeba do czegoś przyczepić. Do wyboru masz tu przede wszystkim obrożę lub szelki dla psa. Obroże są zdecydowanie najpopularniejsze. Niektóre modele pozwalają dodatkowo zamieścić na nich takie informacje jak imię psa czy numer telefonu do właściciela. Ma to spore znaczenie, w przypadku gdy nasz pupil odbiegnie za daleko i się zgubi. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia takich sytuacji, warto zdecydować się na obrożę świecącą dla psa. Dzięki temu gdy na dworze zapadnie zmrok, a Ty w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu spuścisz psa ze smyczy, Twój pupil pozostanie dla Ciebie widoczny i będziesz móc zadbać o jego bezpieczeństwo. 

Świecące obroże dla psów a klasyczne

Klasyczne obroże dla psów są zwykle materiałowe lub wykonane ze skóry. Wiele modeli jest dodatkowo obszytych mięciutkim neoprenem, który jest dla zwierzaka wygodny i nie powoduje nieprzyjemnych obtarć. Z kolei świecące obroże dla psów mają zwykle wszytą taśmę z diodami. Oprócz tego na rynku dostępne są też wersje silikonowe z wbudowanymi w środku LED-ami. Istnieją również modele pośrednie – klasyczne, ale mające wszytą taśmę w neonowym lub odblaskowym kolorze, która zapewnia lepszą widoczność zwierzęcia. Zarówno świecące, jak i klasyczne wersje mają zwykle regulowaną długość, ale tylko w pewnym zakresie – przed zakupem musisz więc zmierzyć obwód szyi psa, aby odpowiednio dopasować obrożę. 

Obroża LED dla psa – na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Gdy znasz już wymiary, na jakie masz dobrać obrożę, musisz jeszcze zdecydować, jakie parametry tego sprzętu mają dla Ciebie znaczenie. Przede wszystkim sprawdź, w jaki sposób zasilana jest dana świecąca obroża. Niektóre z nich są na baterie, inne zaś mają wbudowane akumulatory, które można wygodnie ładować poprzez złącze USB. W niektórych obrożach LED dla psa masz też dostępne różne tryby świecenia: ciągły i migające. Zwróć jednak uwagę na to, przez ile godzin dany model może działać w danym trybie bez konieczności ładowania lub wymiany baterii. Sprawdź też, czy świecąca obroża, którą chcesz kupić, jest wodoszczelna i odporna na nieprzyjazne warunki atmosferyczne. Oczywiście do wyboru masz modele LED-owe w wielu kolorach – w tej kwestii sugeruj się wyłącznie własnymi preferencjami estetycznymi. 

Zdecyduj się na obrożę, która będzie idealnie odpowiadać na potrzeby Twoje i Twojego czworonożnego przyjaciela. Ich bogatą ofertę znajdziesz pod adresem: https://allegro.pl/kategoria/dla-psow-obroze-90070

Zobacz także

Zostaw komentarz