Rozrywka

Bletki i owijki – co to takiego?

Bletki i owijki – co to takiego?

Do przygotowywania jointów czy skrętów konieczny jest materiał, w który zamknięta zostanie drogocenna zawartość. Bletki i owijki nalezą do niezbędnika każdego palacza, który lubuje się we własnoręcznym skręcaniu. Różnią się one pod wieloma aspektami, które dostosowane są do konkretnych potrzeb. Ze względu na szeroką gamę produktów dostępnych na rynku, wybór może sprawić problem dla osoby początkującej, jednak wszystko przychodzi z czasem.

Bletki czy owijki, co wybrać?

Każdy palacz, który samodzielnie przygotowuje swoje papierosy, czy skręty z pewnością próbował wielu różnych rodzajów bletek i owijek. Czym różnią się od siebie? Otóż bletki są to cienkie skrawki papieru z klejem z jednej strony, służące do skręcania wyrobów tytoniowych. Posiadają one różne kształty i pojemności, a w niektórych sklepach możesz kupić bletki smakowe. Bletki i owijki służą do tego samego, jednak owijki są polecane osobom, które już wiedzą jak skręcać papierosy.

Bletki i owijki można bez problemu kupić w każdym sklepie tytoniowym, a na stronie Shishasklep.pl jest ich największy wybór. Owijki mogą być konopne, przezroczyste lub smakowe. Największym plusem owijek konopnych jest ich powolne spalanie, dzięki czemu susz w środku spala się całkowicie. Bletki i owijki smakowe mogą mieć smak winogrona, jagody, mango, czy wielu innych owoców, które doskonale podkreślą smak palonego suszu. Wariant przezroczysty również może być smakowy. Jest stworzony z modyfikowanej celulozy, która pochodzi z bawełny.

Jak skręcać papierosy za pomocą owijek?

Warto zacząć od wyboru dobrego tytoniu. Jeżeli chcesz palić tytoń aromatyczny, z własnym aromatem odpowiednie dla Ciebie będą bletki i owijki bezsmakowe, lub z delikatną nutą smakową. Jeżeli jednak tytoń nie gra tak dużej roli, spróbuj owijek smakowych, które świetnie stłumią nieprzyjemny smak tańszego tytoniu. Musisz pamiętać też o utrzymaniu odpowiedniej wilgotności. Do momentu rolowania wszystko powinno być suche. Jeżeli już uda Ci się skręcić papierosa, koniecznie poczekaj, aż wszystkie dokładnie wyschnie.

Bletki i owijki mają to do siebie, że przymusem jest zwracanie uwagi na równomierne rozłożenie suszu w środku. Jeżeli papieros będzie nierówny może się niedokładnie spalać, tak samo jak przy jego za mocnym zapchaniu. Warto przygotować susz przy pomocy młynka do suszu, ponieważ jest to wygodniejszy i czystszy sposób na rozdrobnienie tytoniu. Jeśli jednak jesteś osobą początkującą, to spróbuj kupić gotowe owijki, sklejone razem z ustnikiem. Możesz samodzielnie je wypełnić, lub użyć specjalnej wypełniarki do stożków.

Udostępnij