Rozrywka

Zamki na Podkarpaciu warte odwiedzenia

Zamki na Podkarpaciu warte odwiedzenia

Osoby, które planują w najbliższym czasie zwiedzić Podkarpacie powinny wiedzieć, iż w regionie tym jest wiele pięknych miejsc historycznych, które obowiązkowo trzeba zobaczyć. Szczególnie warto zwiedzić zamki na Podkarpaciu, gdyż większość z nich kryje w sobie naprawdę ciekawą i wyjątkową historię. Co ciekawe w wielu tych zamkach można zostać na noc i tym samym przenieść się choć na chwilę o kilkaset lat wstecz, by dowiedzieć się, jak dawniej żyli ludzie w tym miejscu.

Wyjątkowe zamki na Podkarpaciu

Trzeba przyznać, że atrakcje Podkarpacia praktycznie każdego roku przyciągają turystów. Zarówno latem, jak i zimą chętni z całej Polski przybywają do tego regionu, by podziwiać piękne obiekty historyczne, wyjątkowe pejzaże oraz korzystać ze świetnej bazy hotelowej i znakomitych restauracji. Będąc na Podkarpaciu obowiązkowo trzeba zwiedzić wyjątkowe zamki, które tam się znajdują. Prym bezapelacyjnie wiodą: Zamek Kamieniec, Zamek Fredro we Fredropolu, Zamek w Przecławiu, Zamek w Łańcucie, Zamek Lubomirskich w Rzeszowie oraz Zamek w Baranowie Sandomierskim.

Dlaczego warto zobaczyć te przepiękne miejsca?

Jak wspomniano powyżej, niektóre z wymienionych zamków można nie tylko zwiedzić, ale również zostać w nich na noc. Ich właściciele postarali się bowiem, by przyjąć gości w pięknych, historycznych murach tak, by każdy czuł się tam komfortowo. Nawet, gdy turyści nie planują w tych obiektach noclegu, to jednak godzinne zwiedzane ich pozwoli już im poczuć klimat tego, jak dawniej się tam żyło. Jednym z wyjątkowych zamków na Podkarpaciu, jest na pewno Zamek Lubomirskich w Rzeszowie, który został wybudowany w XVI wieku. Zachwycająca budowla do dziś budzi ogromne wrażenie na odwiedzających. Kolejny zamek, który przyciąga wielu fanów historii, to z pewnością Zamek w Przecławiu. Pochodzący z XVI wieku obiekt to jedna z renesansowych rezydencji, która znajduje się w niezwykle urokliwej okolicy. Mnóstwo par przyjeżdża do zamku i w jego okolice na sesje ślubne oraz sesje plenerowe. Wycieczka po zamkach na Podkarpaciu na pewno nie może obejść się bez odwiedzenia Zamku w Łańcucie. Przeogromny zamek z pięknymi alejkami zachwyca każdego, kto go odwiedzi. Nic dziwnego, że Zamek ten należy do jednych z najbardziej znanych obiektów na Podkarpaciu, który przyciąga turystów zarówno z całej Polski, jak i z zagranicy. Klimatyczny park z pięknymi alejkami jest idealnym miejscem do spacerów również dla mieszkańców z okolicy. Zamek w Sanoku kończy wycieczkę po zamkach. Mimo iż ten obiekt nie jest tak urokliwy i kolorowy jak poprzednie, to zdecydowanie skrywa w sobie najciekawszą historię. Z pewnością dzieci będą zachwycone wycieczką do tego zamku.

Udostępnij