Broda bez wąsa to trend, który zyskał sobie przychylność wielu panów. Mężczyźni cenią sobie to rozwiązanie za dużą wygodę oraz wysoką higienę. Wąsy są bowiem podatne na zabrudzenie jedzeniem, co zdecydowanie nie wygląda korzystnie.
Skąd wywodzi się broda bez wąsa?
Broda bez wąsa swoje korzenie ma w czasach starożytnych. Ówcześni żeglarze spożywali głównie ryby, a ich nieprzyjemny zapach osiadał na wąsach. Całkowite pozbycie się włosów z męskiej twarzy nie było jednak pożądane, ponieważ broda stanowiła symbol siły i odwagi. W czasach obecnych broda bez wąsa może stanowić element wyróżniający mężczyznę z tłumu. W tym jednak przypadku musi być ona wypielęgnowania, a jej rodzaj powinien korespondować z kształtem twarzy mężczyzny.
Dla kogo polecana jest broda bez wąsa?
Jak wspomniano powyżej, rodzaj brody powinien być dobierany w zależności od typu urody oraz kształtu twarzy mężczyzny. W tym przypadku warto skorzystać z pomocy specjalisty, który pomoże podkreślić atuty twarzy mężczyzny oraz ukryć ewentualne drobne mankamenty. Podczas wyboru typu brody warto zwrócić uwagę również na gęstość zarostu oraz jego odcień.
Jaka broda bez wąsa będzie odpowiednia dla mężczyzn o okrągłej twarzy?
Mężczyźni o okrągłej twarzy powinni decydować się na dłuższy zarost bez wąsa, który łączy się ze skroniami. Tego typu kształt brody powoli optycznie wydłużyć twarz oraz nada jej prawidłowe proporcje.
Jaka broda bez wąsa będzie odpowiednia dla mężczyzn o trójkątnej twarzy?
W przypadku mężczyzn o trójkątnej twarzy polecana jest broda w kształcie podkowy lub kwadratu. Tego typu zarost podkreśla obszar podbródka oraz sprawia, że twarz wydaje się bardziej proporcjonalna.
Jaka broda bez wąsa będzie odpowiednia dla mężczyzn o wydłużonej twarzy?
Panowie o wydłużonej twarzy powinni decydować się na brodę okrągłą, w kształcie odwróconego trójkąta lub podkowy. W przypadku twarzy w kształcie trapezu warto decydować się na tak zwany szypr lub falbankę. Natomiast broda w typie rosyjskim lub słowiańskim złagodzi wyraziste rysy twarzy.
Jaka broda bez wąsa będzie odpowiednia dla określonych profesji?
Typ brody może być wybierany nie tylko zgodnie z kształtem twarzy, ale również w zależności od wykonywanego zawodu. I tak na przykład panowie mają do wyboru zarost w stylu biznesowym, jak również kozie bródki, które zwyczajowo kojarzą się z intelektualistami. Atrybutem osób wykonujących typowo męskie zawody jest z kolei gęsta broda w stylu rosyjskim.
Czy broda bez wąsa może oddawać charakter mężczyzny?
Co ciekawe kształt brody może być związany z typem charakteru. Pewni siebie i rozsądni mężczyźni preferują dłuższy zarost, zaś tak zwani macho wybierają brodę krótszą i skrupulatnie dociętą. Rzadka broda cechuje romantyków, lekki zarost typowy jest dla osób kreatywnych, zaś jasnoruda broda zwykle cechuje osoby przyjazne i towarzyskie. Zadbane i grube modele wybierają badacze, pisarze i naukowcy, zaś pedanci wybierają krótkie i schludne strzyżenie.