Komputery i technologia

Co zrobić, gdy laptop nie chce się włączyć?

Co zrobić, gdy laptop nie chce się włączyć?

Trudno wyobrazić sobie życie współczesnego człowieka bez laptopa. Dla wielu osób to po prostu podstawowe narzędzie pracy, bez którego nie są w stanie wykonywać swoich zadań zawodowych. Poza tym dzięki dostępowi do internetu w laptopie możemy korzystać też z rozrywki, na przykład słuchać muzyki lub oglądać seriale. Co zrobić, gdy laptop nie chce się włączyć? Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek dla osób zainteresowanych tym tematem.

Laptop nie chce się włączyć


Sytuacja, gdy laptop nie chce się włączyć, to często mała tragedia. Trudności z dostępem do własnego komputera są wyjątkowo irytujące. Co zrobić w takiej sytuacji? Po pierwsze sprawdzić, czy laptop jest naładowany. To właśnie jeden z najczęstszych powodów tego, że są trudności z jego włączeniem. Może okazać się, że zasilacz do laptopa zepsuł się, co często dzieje się wtedy, gdy sprzęt ma już kilka lat. Wtedy pomimo tego, że laptop był włączony do prądu, nie ładował się. Po jakimś czasie bateria rozładowała się. Pomimo włączenia do prądu, laptop nie pracuje, ponieważ kabel zasilający nie przewodzi prądu. Warto sprawdzić wtedy wejście do laptopa i zobaczyć, czy zapala się tam dioda. To oznacza, że bateria się ładuje. Jeżeli nie widzimy palącej się diody to znak, że zepsuło się wejście lub cały zasilacz. W tej sytuacji trzeba będzie wymienić zasilacz na nowy lub oddać laptop do naprawy. Potrzebna może być na przykład naprawa wejścia kabla ładującego.

Laptop nie chce się włączyć – inne potencjalne powody


Wyczerpana bateria lub awaria zasilacza to jedne z najczęstszych problemów prowadzących do tego, że laptop nie chce się włączyć. Oczywiście to nie wszystkie trudności, dlatego warto pamiętać o tym, aby na bieżąco oddawać swój laptop do serwisu, a gdy pojawi się problem z włączeniem, od razu skontaktować się ze specjalistą. Problemy mogą być związane z dużo większą awarią, na przykład uszkodzeniem karty graficznej lub dysku. W tej sytuacji laptop również nie będzie się chciał włączyć. Na szczęście można wymienić dysk twardy w laptopie, a także wiele innych części. Trzeba tylko oddać sprzęt w ręce specjalistów i nie zabierać się za naprawę we własnym zakresie. Niestety może to doprowadzić do jeszcze większych uszkodzeń. Jeżeli laptop jest na gwarancji, koniecznie trzeba oddać go do miejsca autoryzowanego. Tylko w ten sposób zachowa się bowiem gwarancję, jeżeli jej okres jest jeszcze stosunkowo długi. Wystarczy raz naprawić laptop w miejscu bez autoryzacji, aby stracić gwarancję, która obowiązuje jeszcze na przykład przez rok czy dwa.

Udostępnij