Rozrywka

Ciekawe miejsce na Podkarpaciu, warte odwiedzenia

Ciekawe miejsce na Podkarpaciu, warte odwiedzenia

Podkarpacie to obszar pełen uroku i niezwykłej przyrody. Ciekawe miejsca na Podkarpaciu corocznie przyciągają rzesze turystów, którzy są żądni niezapomnianych widoków oraz unikalnych wrażeń. Nie można bowiem zapominać o tym, że ciekawe miejsca na Podkarpaciu obejmują choćby znane w całym kraju urokliwe zamki, jak również pełne rzadko spotykanych gatunków roślin i zwierząt rezerwaty przyrody. Nie można również pomijać wysokich szczytów górskich czy przywodzących na myśl minione czasy dworów, kościołów czy skansenów.

Ciekawe miejsca na Podkarpaciu – Bieszczady

Bieszczady to punkt obowiązkowy na liście wartych obejrzenia miejsc na Podkarpaciu. Bieszczady oferują mnóstwo atrakcji związanych przede wszystkim z turystyką górską. Dają one jednak zwiedzającym okazję do aktywności ruchowej dostosowanej do ich indywidualnych potrzeb i możliwości. W ich zasięgu znajdują się bowiem wysokie szczyty górskie, jak również łagodne zbocza i połoniny.

Ciekawe miejsca na Podkarpaciu – rezerwaty przyrody

Mając na myśli ciekawe miejsca na Podkarpaciu nie można pomiąć tamtejszych rezerwatów przyrody. Wśród nich wymienić należy choćby rezerwat Zwiezło znany z Jeziorek Duszatyńskich, które powstały na skutek długotrwałych deszczy w 1907 roku. Warty odwiedzenia jest również słynny Potok Olchowaty, Główny Szlak Beskidzki czy rezerwat przyrody nieożywionej Prządki. Do innych tego typu atrakcji należy Arboretum w Bolestraszycach, Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych czy Centrum Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej.

Ciekawe miejsca na Podkarpaciu wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

Wiele z położonych na terenie Podkarpacia zamków, skansenów, kościołów i dworów zostało wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Do miejsc godnych uwagi należy choćby kościół w Haczowie, który jest największym kościołem gotyckim w Europie wykonanym z drewna. Zawiera on drogocenne piętnastowieczne rzeźby, barokowy ołtarz oraz kamienną chrzcielnicę. Do innych ciekawych budowli, które z powodzeniem mogą zachwycić turystów swoim wyglądem należy zespół zamkowy rodu Lubomirskich w Łańcucie, pałac Łosiów w Narolu, pałac Dzieduszyckich w Zarzeczu, zamek w Krasiczynie czy Dwór Kombornia w Korczynie.

Inne ciekawe miejsca na Podkarpaciu, które zdecydowanie warto zobaczyć

Wśród miejsc, które nie zostały wymienione powyżej na uwagę turystów zasługują również: Centrum Dziedzictwa Szkła oraz Zootechniczny Zakład Doświadczalny w Odrzechowej. W tym miejscu organizowane są spektakularne rajdy konne. Ponadto turyści powinni zobaczyć ośrodek garncarski w Medyni Głogowskiej oraz zwiedzić muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce, a także zaporę wodną na Jeziorze Solińskim, Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu czy Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy.

Udostępnij