Dom

Dlaczego warto mieć w domu szklanki do drinków?

Dlaczego warto mieć w domu szklanki do drinków?

Blue Lagoon, Mojito, a może Tequila Sunrise? Wiele wspaniałych, smakowitych i bajecznie kolorowych drinków najefektowniej prezentuje się w wysokich, ozdobnych szklankach. Dlaczego warto z nich korzystać nie tylko w barze?

Smakowite drinki – efektowne podanie!

Gdy nudzi Ci się zwykłe piwo z kufla ani nie masz ochoty na czerwone wino, zafunduj sobie relaksujący, przyjemny wieczór z książką lub dobrą muzyką i szklanką z drinkiem w dłoni. W końcu aby rozpieszczać swoje zmysły dobrze skomponowanym napojem alkoholowym nie potrzebujesz żadnej specjalnej okazji ani barmana za ladą! Wystarczy shaker lub zwykły słoik, kilka podstawowych składników, kruszony lód, i możesz samodzielnie tworzyć różne znane wariacje trunków lub eksperymentować z własnymi, a potem je testować.

Sam smak klasycznych drinków to jedno. Efektowne podanie jest nie mniej ważne, niż to, z czego się składają. Dlatego właśnie drinki uwielbiają głównie młode osoby ciekawe świata, kochające smakować życie i nie znoszące nudy. Brązowy cukier opadający na dno szklanki, a na nim kryształy lodu przemieszane z liśćmi mięty i gruba czarna słomka – to tylko jeden z wielu przykładów na efektowne podanie klasycznego Mojito. Mając w domu wysokie szklanki do drinków można bawić się choćby codziennie w dekorowanie ich i fantazyjne wykorzystanie dodawanych do środka składników. Dzięki prostej, wysokiej szklance można między innymi ciekawie zaaranżować przestrzeń wewnątrz niej i dzięki temu stworzyć fantastyczną ozdobę swojego stołu podczas spotkań z przyjaciółmi.

Szklanki do drinków – dlaczego warto je mieć?

Nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdzie nam ochota na zimnego, orzeźwiającego drinka po pracy. Choćby z tego powodu warto mieć w swojej szafce odpowiednie szklanki – na przykład te z rowkowanymi krawędziami lub o klasycznym, okrągłym kształcie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by na co dzień wykorzystywać je do picia kompotu lub soku pomarańczowego – dzięki temu będą stale wykorzystywane, a Ty nie będziesz mieć poczucia, że używasz ich tylko od czasu do czasu!

Zestawy szklanek do drinków to doskonała propozycja dla osób, które uwielbiają alkoholowe i bezalkoholowe eksperymenty, związane między innymi z serwowaniem napojów w naprawdę oryginalny sposób. W sklepie Recucina znajduje się wyłącznie ciekawy asortyment produktów do kuchni i akcesoriów kuchennych, dzięki którym codzienne gotowanie i ucztowanie staje się jeszcze przyjemniejsze. Wybierając wysokiej jakości szklanki z odpornego na uszkodzenia szkła, gwarantujesz sobie ich długie użytkowanie nawet pomimo częstego mycia w zmywarce!

Udostępnij