Zdrowie

Jak dbać o brodę męską krótką?

Jak dbać o brodę męską krótką?

W dzisiejszych czasach w świecie mody męskiej coraz bardziej popularny staje się zarost, krótszy bądź dłuższy. Broda męska krótka dodaje elegancji i wyrazistości. O brodę należy jednak w odpowiedni sposób dbać.

Dla kogo broda męska krótka i jakie są jej rodzaje?

Broda męska krótka przeznaczona jest przede wszystkim dla facetów, którzy mają duży problem z wyhodowaniem długiej, gęstej brody, jak również dla tych, którzy nie mają wiele czasu i chęci dbania o dłuższy zarost. Krótsza broda to mniejszy problem z utrzymaniem zarostu w odpowiedniej formie i kondycji. Mimo to, jest ona jednak niezwykle efektowna i dodaje wiele wyrazistości do wyglądu. Wyróżnia się kilka rodzajów bród męskich krótkich. Wybierając typ krótkiego zarostu można zdecydować się na przykład na kozią bródkę, brodę nie łączącą się z wąsami, a także brodę typu kotwica, która jest bardzo krótka i również nie łączy brody z wąsami.

Jak w odpowiedni sposób zadbać o brodę?

Podstawą utrzymania brody w odpowiedniej kondycji jest przede wszystkim zastosowanie odpowiednich kosmetyków do jej stylizacji. Broda męska krótka wymaga przede wszystkim regularnego mycia za pomocą specjalnych szamponów, które posiadają w swoim składzie odpowiednie składniki. Co kilka dni należy również dbać o długość zarostu. Do tego celu idealnie sprawdzi się grzebień, jak również trymer. Przed rozpoczęciem procesu skracania brody należy jednak bardzo dokładnie umyć twarz specjalnym szamponem, jak również odpowiednio rozczesać zarost za pomocą grzebienia. Następnie brodę należy skrócić na odpowiednią, pożądaną długość, a pozostałe, odstające włoski podciąć przy pomocy trymera. Po zakończeniu całego zabiegu należy zastosować odpowiednie środki pielęgnacyjne. Do najbardziej oczywistych z nich należą oczywiście mydła i szampony, warto jednak zaopatrzyć się również w specjalny, odżywczy olejek przeznaczony do tego typu zarostu, jak również jeden z kosmetyków służących do modelowania brody. Przykładowym kosmetykiem służącym do modelowania jest wosk.

Broda męska krótka jest w ostatnim czasie bardzo modna. Wielu mężczyzn decyduje się na wybór właśnie tego rodzaju zarostu. Tego typu broda dodaje mężczyznom niezwykłej wyrazistości, a także nie wymaga zbyt wiele zachodu w utrzymaniu jej odpowiedniej kondycji. Jak w przypadku każdego typu brody należy jednak wiedzieć jak w odpowiedni sposób o nią zadbać. Grzebień, trymer oraz odpowiednie środki pielęgnacyjne to narzędzia, które są niezbędne w utrzymaniu odpowiedniej jakości brody męskiej krótkiej.

Udostępnij