Motoryzacja

Jak wysłać paczkę za pobraniem?

Jak wysłać paczkę za pobraniem?

Należy mieć świadomość, że paczka pobraniowa jest bardzo atrakcyjną opcją dla kupujących. Jest pewnego rodzaju potwierdzeniem wiarygodności oferty. Jeżeli sprzedawca podejmuje decyzję o wysłaniu towaru jeszcze przed otrzymaniem pieniędzy, oznacza to, że jego propozycja jest bardzo uczciwa. Istnieje wtedy zdecydowanie większa szansa sprzedaży.

Jak wysłać paczkę za pobraniem?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że początkujący właściciele sklepów internetowych bardzo często zastanawiają się, w jaki sposób dokonać wysłania packi za pobraniem na koszt odbiorcy. Nie wiedzą bowiem czy omawiana opcja jest dla nich opłacalna. Godny uwagi jest fakt, że przesyłkę pobraniową można można nadać za darmo tak samo, jak paczkę kurierską. Warto wiedzieć, że procedura związana z nadaniem dwóch wymienionych przesyłek różni się minimalnie. Największa różnica polega na tym, że dla przesyłki pobraniowej konieczne jest określenie kwoty pobrania. W najprostszym możliwym ujęciu jest to cena sprzedawanego towaru wraz z kosztami dostawy. Istotne znaczenie ma także podanie numeru konta bankowego, na który ma być przelana kwota. Należy mieć świadomość, że obecnie działają portale internetowe, które pomagają osobom zainteresowanym w wysłaniu omawianej paczki za pobraniem. Ogromnym atutem tego rozwiązania jest fakt, że można wybierać spośród ofert najbardziej popularnych przedsiębiorstw kurierskich. Procedura nadania będzie polegała na wypełnieniu formularza, a następnie opłaceniu wysyłki przez Internet. Bardzo ważne jest także zaznaczenie w formularzu usługi dodatkowej „pobranie po doręczeniu”, aby kurier wiedział, że musi odebrać pieniądze od adresata.

Jaki jest koszt przesyłki pobraniowej?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że pobranie przy doręczeniu jest traktowane przez firmy kurierskie jako usługa dodatkowa. Oznacza to, że będzie wymagała dopłaty. Przyczyni się to oczywiście do zwiększenia kosztu nadania. Rekomendowane jest zatem uwzględnienie wspomnianego faktu w ofercie, która będzie skierowana do klientów. Należy mieć również świadomość, że dopłata za pobranie będzie zależała od cennika wybranej firmy kurierskiej. Przeważnie wynosi kilka złotych. Warto zatem o tą kwotę powiększyć standardową cenę nadania.

Kiedy dokładnie można spodziewać się zwrotu pobrania?

Godny uwagi jest fakt, że w przypadku standardowej przesyłki pobraniowej kwota pobrania będzie przekazana określonemu nadawcy w terminie wynoszącym od 5 do 11 dni od momentu doręczenia paczki. Oczywiście wspomniany czas będzie uzależniony od firmy kurierskiej. Jeżeli nadawca zdecyduje się na usługę ekspresową, zwrot zostanie wykonany już kolejnego dnia roboczego po doręczeniu. Wspomniana opcja jest jednak droższa. Koniecznie trzeba również zaznaczyć, że termin zwrotu zawsze będzie terminem zlecenia przelewu, a nie terminem pojawienia się środków pieniężnych na koncie bankowym nadawcy. Należy mieć świadomość, że wracana kwota może być zaksięgowana na koncie następnego dnia po dokonaniu przelewu.

Podsumowanie

Można zaobserwować, że przesyłka pobraniowa z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko wśród klientów sklepów internetowych, ale również kupujących poprzez portale ogłoszeniowe. Zalecane jest oferowanie jej dla poprawy wiarygodności oferty, a także zwiększenia szansy na stosunkowo szybką szansę sprzedaży produktów. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że nadanie przesyłki pobraniowej jest znacznie prostszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Wystarczy bowiem wypełnić formularz nadania paczki, a następnie zaznaczyć opcję „Pobranie przy doręczeniu”. Kolejnym etapem będzie uzupełnienie pól z kwotą pobrania, numerem rachunku czy danymi właściciela konta.

Udostępnij