Podróże i rozrywka

Jakie są romantyczne miejsca na Podkarpaciu?

Jakie są romantyczne miejsca na Podkarpaciu?

Coraz więcej par decyduje się spędzić romantyczny weekend we dwoje na Podkarpaciu. Jak się bowiem okazuje w praktyce, w tej części Polski znaleźć można naprawdę wiele ciekawych i przede wszystkim pięknych miejsc, które zachwycą każdego. Osoby, które uwielbiają zabytki historyczne oraz piękne widoki na pewno nie będą narzekać, gdyż czeka tam na nie mnóstwo wyjątkowych miejsc, które warto zobaczyć.

Romantyczne miejsca na Podkarpaciu

Podkarpacie od lat zachwyca wyjątkowymi miejscami, w których świetnie się czują zarówno młodzi, jak i starsi. Każdy bowiem znajdzie coś dla siebie. Znakomite zamki, piękne winnice widokowe, zachwycające wodospady, świetne muzea oraz mnóstwo urokliwych uliczek – to wszystko czeka na turystów na Podkarpaciu. Fani pysznego jedzenia na pewno po zwiedzaniu muszą udać się do przytulnych kawiarni i romantycznych restauracji, w których nie brakuje lokalnych specjałów. Bez względu, czy turyści chcą spędzić na Podkarpaciu kilka dni, czy też dwa, trzy tygodnie, na pewno znajdzie się wiele atrakcji, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Od czego zacząć zwiedzanie?

Pary, które chcą spędzić miło czas, powinny rozpocząć zwiedzanie od Ruin Zamku Kamieniec w Korczynie – Odrzykoniu. Już samo wejście na wzgórze na którym znajdują się ruiny zamku będzie wyjątkowe. Na miejscu z kolei czeka na zwiedzających zachwycający widok na Pogórze Dynowskie i okolicę. Będąc przy zamku warto wejść do środka, gdyż tam znajduje się Muzeum Militarne oraz mnóstwo eksponatów historycznych.
Następnie warto udać się na Skanseny. Przy dobrej pogodzie pary na pewno będą ujrzą tereny, na których dawniej żyli ludzie z epoki brązu. Warty odwiedzenia jest na pewno Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy oraz Skansen Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej. Jeżeli starczy czasu, koniecznie trzeba wybrać się na urokliwe wodospady, których na Podkarpaciu nie brakuje. Wodospad Trzy Wody w miejscowości Kombornia od lat przyciąga zakochanych. Z pewnością nie jedna para na jego tle wyznała sobie miłość, a nawet zaręczyła się.

Hotele, restauracje, kawiarnie, które trzeba odwiedzić

Będąc w tym regionie, nie można zapomnieć o wyjątkowych hotelach i pensjonatach, w których można zrelaksować się i odpocząć po intensywnym zwiedzaniu. Wiele z nich słynie bowiem z naprawdę dobrej, nowoczesnej strefy SPA oraz z mnóstwa atrakcji. Pary bardzo chętnie odwiedzają także lokalne knajpki, w których serwowane jest naprawdę przepyszne jedzenie przygotowywane na bazie lokalnych składników. Wiele restauracji i kawiarni jest niezwykle klimatyczna. Wieczorami można spotkać w nich mnóstwo par, które delektują się pysznym winem przy dźwiękach muzyki na żywo.

Udostępnij