Biznes

Sklep internetowy – na jakiej platformie?

Sklep internetowy – na jakiej platformie?

Sklepy internetowe to coraz bardziej popularne rozwiązanie, które stosują przedsiębiorstwa zajmujące się handlem. Założenie i utrzymanie witryny internetowej, na której umożliwiona będzie sprzedaż, wymaga od właściciela zastosowania kilku specjalistycznych działań, jak również znajomości obsługi danej platformy. Aby uruchomić sprzedaż internetową należy przede wszystkim stworzyć czytelną, dostępną oraz intuicyjną witrynę. Zadanie to zależy zacząć od wybrania odpowiedniej platformy, sposobu i formy sklepu.

Sklep internetowy – na jakiej platformie założyć stronę, aby była przestępna i ciekawa?

Sklep internetowy - na jakiej platformiePlatforma sklepowa to oprogramowanie, które umożliwi dodawania produktów, zarządzanie nimi, zarządzanie koszykiem oraz przekazywanie płatności. Dzięki tym programom możliwe jest ciekawe i proste przedstawienie wizualne oferty, a także jasne jej opisanie. Odpowiednia platforma pozwoli również rozreklamować sklep oraz umieścić go wysoko w wyszukiwarkach. Jakie platformy proponowane są przedsiębiorcom oraz jakie są ich cechy charakterystyczne?
Jedną ze znanych platform do tworzenia sklepów internetowych jest Sky-Shop. Jest to platforma proponująca użytkownikom nowoczesne i innowacyjne rozwiązania e-commerce. Ważną cechą oprogramowania jest integracja z Dotpay na promocyjnych i korzystnych warunkach. Posiada również ponad 135 zintegrowanych hurtowni i bardzo rozbudowaną porównywarkę cen. Oprogramowanie udostępnia również darmowe szablony witryn, dostosowane do potrzeb i wymagań użytkowników.

Zacznij prowadzić efektywne działania reklamowe dla sklepu internetowego w Google Ads.

PrestaShop

Kolejna ciekawa platformą jest PrestaShop. Program ten posiada koło 200 zintegrowanych handlowców i hurtowni internetowych. Posiada otwarty kod źródłowy, jak również oferuje niezliczoną ilość darmowych, innowacyjnych rozwiązań, metod i narzędzi przydatnych w procesie prowadzenia sprzedaży online. Comarch ERP e-sklep to kolejna zasługująca na uznanie platforma sklepów internetowych. Ważnym elementem tego oprogramowania jest integracja z systemami magazynowymi i zarządzania firmą typu Comarch ERP Optima. Program oferuje również promocję sklepu w wirtualnej galerii handlowej wszystko.pl. Comarch ERP e-sklep daje możliwość szybkiego, prostego i przejrzystego przedstawienia oferowanych produktów i usług, jak również pozwala zarządzać sprzedażą i obsługa zamówień dzięki jednemu programowi ERP.

Shoper – ciekawa opcja

Znaną platformą sklepową jest również Shoper. Jest to lubiana, ceniona i popularna platforma wśród przedsiębiorców trudniących się sprzedażą online. To idealna platforma dla początkujących, proponująca gotowy sklep internetowy. Dzięki wielu zastosowanym rozwiązaniom, narzędziom i metodom sprzedaż internetowa staje się prosta i mało kłopotliwa. Platforma Shoper to najlepsze rozwiązanie dla osób, które otwierają sklep internetowy po raz pierwszy.

Udostępnij