Rozrywka

Wakacyjny wyjazd z dziećmi? Wybierz Energylandię

Wakacyjny wyjazd z dziećmi? Wybierz Energylandię

Czas pomyśleć o wakacjach. Choć wydają się jeszcze dość odległe, to czas pozostały do zakończenia roku szkolnego przeleci błyskawicznie. Gdzie wyjechać z dziećmi, jakie atrakcje zapewnić im podczas wakacji? Zator i Energylandia to świetne miejsce na krótki wyjazd albo na bazę wypadową dłuższego wypoczynku w Małopolsce.

Zator i okolice – najlepsze atrakcje na lato

Nie da się ukryć, że nazwa Zator kojarzy się jednoznacznie z Energylandią. Park Roller Coasterów Nr 1 w Europie, ale także rodzinny Park Rozrywki to magnes, który przyciąga tu każdego roku tysiące Gości. A lato to sam szczyt turystycznego sezonu, ponieważ panuje wówczas doskonała pogoda do przebywania na świeżym powietrzu, a do tego dzień jest bardzo długi. Latem działa w Parku Rozrywki Energylandia strefa wodna, czyli Water Park. Baseny, plaża, rwąca rzeka i inne atrakcje wodne dla dzieci i dla dorosłych sprawiają, że pobyt w Energylandii zyskuje nowy wymiar. To połączenie zabawy w parku rozrywki oraz w Aquaparku.

Liczba atrakcji w Energylandii zwiększa się niemal co roku. Latem, gdy działa Park Wodny warto rozważyć dwudniowy karnet, by w pełni skorzystać ze wszystkich możliwości, zarówno roller coasterów, karuzel, jeździków i innych atrakcji ekstremalnych, jak i odpoczynku nad wodą.

Ale Zator to także świetna baza do spędzenia kilku aktywnych dni w okolicach Krakowa. Niedaleko, w Alwernii działa jedna z nielicznych w Polsce tras drezyn rowerowych. Blisko stąd także na Jurę, która słynie z idealnych warunków do uprawiania turystyki rowerowej i pieszej, a także możliwości zwiedzania średniowiecznych zamków.

Niecodzienny nocleg – doskonałe uzupełnienie wyjazdu

Wybierając się na wyjazd z dziećmi, warto poświęcić więcej czasu na poszukiwanie noclegu idealnego. Może się on stać kolejną atrakcją wyjazdu. Tak właśnie jest w przypadku kompleksu Western Camp w Zatorze, który utrzymany jest w klimacie rodem z Dzikiego Zachodu. Do wyboru są noclegi w Domkach Szeryfa, Houseboatach, Wozach Kowbojskich lub Indiańskich Tipi, a rezerwację można prosto przeprowadzić przez stronę westerncamp.pl.

Western Camp to komfortowe noclegi dopasowane do potrzeb rodzinnego wypoczynku, doskonała restauracja Bonanza serwująca dania, które posmakują dorosłym i dzieciom oraz dużo możliwości spędzania wolnego czasu. Są tu boiska sportowe, tereny rekreacyjne, strefa wypoczynkowa oraz miejsca ogniskowe. Po całym dniu spędzonym aktywnie wieczór przy ognisku pozostanie na długo w pamięci dzieci. Podobnie jak niezwykły nocleg jak z westernu. Atutem kompleksu jest też położenie w odległości zaledwie kilku minut spaceru od bram Energylandii. To idealne rozwiązanie dla każdego, kto planuje dwudniowy pobyt w Parku Rozrywki lub chce połączyć zabawę z aktywnym wypoczynkiem w Małopolsce.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij