Społeczeństwo

Czy polska liga się rozwija?

Czy polska liga się rozwija?

W tym sezonie Polski klub doszedł do ćwierćfinału europejskich pucharów. Do tego w czołówce ligi ponownie znalazły się te same zespoły, co w poprzednich latach. Czy nasza piłka wychodzi pomału z kryzysu?

Stabilizacja w lidze

Z pewnością istotne jest to, że mamy cztery drużyny, które dość wyraźnie wyróżniają się na tle reszty ligi. Dzięki temu mogą regularnie punktować w europejskich pucharach i mają więcej środków na rozwój swoich składów. Oczywiście niektórzy powiedzą, że przez to liga jest nudniejsza, jednak należy zwrócić uwagę na to, że w państwach, które najlepiej grają w piłkę, czołówka ligowa od wielu lat jest bardzo podobna, a w Anglii, Niemczech czy Francji mamy wręcz dominację jednego zespołu.

Być może dzięki temu z czasem poprawi się nasz klubowy współczynnik, dzięki któremu nasze kluby będą startować w europejskich pucharach od dalszych rund. Obecnie sezon zaczynamy bardzo szybko, przez co jest mało czasu między końcem ligi a startem kolejnych rozgrywek.

Poznań dobrze zapunktował

Zespół z Wielkopolski pokazał, że w raptem jeden sezon można uzbierać sporo punktów do rankingu. Dzięki temu w kolejnych rozgrywkach z pewnością będzie on rozstawiony w trzech pierwszych rundach. To zdecydowanie zwiększa szanse na awans do fazy grupowej. Aktualnie trzeba liczyć na to, że oprócz poznaniaków pojawi się jeszcze przynajmniej jedna polska drużyna, która również będzie sukcesywnie ciułać kolejne punkty. Dzięki temu za jakiś czas nasza liga może znaleźć się w lepszym miejscu.

Ranking działa w bardzo specyficzny sposób. Jeśli jest się w nim nisko, to ciężko z tych dolnych rejonów się wygrzebać. Jeśli jednak już wypracuje się pewną pozycję, to utrzymanie przyzwoitej lokaty staje się łatwiejsze, ponieważ na etapie eliminacji gra się z teoretycznie słabszymi drużynami.

Dlatego też liczymy na to, że polskie zespoły nie zawiodą w pucharach. Poznań i Warszawa mają dość dobre współczynniki rankingowe, z kolei drużyna z Częstochowy będzie mieć łatwiejszą ścieżkę „mistrzowską” jako mistrz kraju. Na mecze w europejskich pucharach ofertę będzie mieć niejeden bukmacher.

Lepiej szkolimy młodych

W ostatnich latach coraz więcej polskich piłkarzy trafia do zagranicznych lig za duże pieniądze. Nie są to już jednorazowe przypadki, a swego rodzaju „regularny” dochód w przypadku niektórych klubów. Prym pod tym względem wiedzie Poznań, który wręcz hurtowo „produkuje” kolejne talenty. Co rok lub dwa zespół opuszczają zawodnicy, którzy idą rozwijać swoje kariery w większych klubach. I co ważne, wielu z nich się to udaje.

Do tego również inne zespoły coraz większą wagę przykładają do szkolenia. Zauważono, że w dłuższej perspektywie daje ono fantastyczne profity. Być może również dzięki temu rozwija się nasza liga. Kluby mają pieniądze, które mogą inwestować w dalszy rozwój. Ponadto niektórzy młodzieżowcy niczym nie ustępują starszym graczom, a czasem są wręcz ligowymi gwiazdami.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij