Biznes i finanse

Etykiety samoprzylepne – czym kierować się przy ich wyborze?

Etykiety samoprzylepne – czym kierować się przy ich wyborze?

Prowadząc sklep, hurtownię bądź inną działalność polegającą na sprzedaży różnego rodzaju produktów, często konieczne jest zastosowanie etykiet samoprzylepnych, które nakleja się na produkty bądź opakowania. Zawierają informacje o produktach, ich składzie czy cenie. Na rynku dostępne są różne rodzaje etykiet samoprzylepnych. Przy wyborze konkretnego rodzaju pod uwagę wziąć trzeba przede wszystkim ich konkretne przeznaczenie.

Technologia druku etykiet

Dobrym rozwiązaniem jest zamówienie etykiet drukowanych metodą termotransferową. Przy druku etykiet przy wykorzystaniu tej technologii barwnik przenoszony jest z taśmy termotransferowej na powierzchnię etykiety. Technologia termotransferowa cechuje się przede wszystkim bardzo wysoką jakością druku. Co ważne, jest to metoda druku, z której śmiało skorzystać może zarówno duży sklep, jak i mały. Druk termotranferowy może być bowiem stosowany do druku dużych, jak i małych nakładów etykiet. Nie bez znaczenia jest także fakt, że metoda ta pozwala na druk niemal każdego rodzaju etykiet. Są to choćby samoprzylepne etykiety zawierające skład produktu, datę produkcji czy cenę. Ważne jest jednak, aby zamawiając druk etykiet metodą termotranferową, zamówienie złożyć w drukarki specjalizującej się w produkcji etykiet samoprzylepnych. Przykład dobrej oferty znaleźć można pod adresem https://zebra-polska.com.pl/home/etykiety-samoprzylepne/.

Przeznaczenie etykiet

Jak już wspomniano na początku, przy wyborze konkretnego rodzaju etykiet pod uwagę wziąć należy ich przeznaczenie. Taką informację należy także przekazać drukarni, która ma zrealizować ich produkcję. Dzięki temu możliwy będzie dobór najlepszego materiału do druku etykiet samoprzylepnych. Jeśli sprzedaje się produkty szybko schodzące to samoprzylepne etykiety nie muszą być wykonane z najlepszego materiału. Mogą być wydrukowane na papierze. Jeśli jednak etykiety muszą zachować swoją jakoś przez dłuższy czas to do ich druku zastosować należy dużo lepszy materiał. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, w której etykiety mogą być narażone na działanie czynników zewnętrznych, takich jak negatywne warunki atmosferyczne. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie druk etykiet na folii.

Kształt i rozmiar etykiet

Samoprzylepne etykiety mogą różnić się od siebie pod kątem kształtu i rozmiaru. Jeśli chodzi o kształt to najpowszechniej stosuje się etykiety prostokątne, kwadratowe bądź okrągłe. Dobra drukarnia etykiet, choćby ta o której już wspomniano, jest w stanie wydrukować etykiety w różnych, innych kształtach na indywidualne zamówienie. Dysponuje bowiem nowoczesnymi maszynami poligraficznymi do druku etykiet samoprzylepnych.

Udostępnij