Podróże i rozrywka

Jakie sklepy są otwarte w niedzielę niehandlową?

Jakie sklepy są otwarte w niedzielę niehandlową?

Jakie sklepy są otwarte w niedzielę? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Odkąd handel w niedzielę został zabroniony, większość sieci musiała zamknąć swoje sklepy w ten dzień. Wiele placówek wciąż jednak pracuje. Jak to możliwe? Jak się okazuje, sklepy otwarte w niedzielę mogą obecnie działać całkiem legalnie – wystarczy znajomość kilku warunków, które musi spełnić taka placówka. Gdzie można zrobić zakupy w ostatni dzień tygodnia?

Jakie warunki muszą spełnić sklepy otwarte w niedzielę?

W niedziele zamknięta pozostaje zdecydowana większość supermarketów i większych sklepów sieciowych, a także markety budowlane i sklepy odzieżowe. Dla wielu osób brak możliwości zrobienia zakupów w niedzielę jest problematyczny. Są jednak dwa przypadki, w których sklep może pozostać otwarty nawet w ten dzień tygodnia. Po pierwsze, handel w niedzielę może prowadzić sam właściciel sklepu – nie mogą robić tego zatrudnieni na co dzień pracownicy.

Właściciel może skorzystać także z pomocy członków rodziny – rodziców, małżonka lub dzieci, które nie są na co dzień zatrudnione w lokalu. Ważne, że pomoc ta musi być świadczona nieodpłatnie. Drugim przypadkiem jest świadczenie przez sklep także usług kurierskich – chodzi o możliwość nadawania i odbioru paczek kurierskich. W takim przypadku nie obowiązuje zasada mówiąca o tym, że handel prowadzić może jedynie właściciel lub jego rodzina. Sklepy otwarte w niedzielę często korzystają zarówno z jednej, jak i drugiej możliwości.

Jakie sklepy są otwarte w niedzielę?

Sklepy otwarte w niedzielę to np. sklepy należące do sieci Żabka. Sieć ta w ostatnim czasie bardzo dynamicznie się rozwija – otwierane są pierwsze sklepy w wielu mniejszych miasteczkach oraz kolejne sklepy w dużych miastach. Dzieje się tak dzięki ogromnej popularności tych sklepów. Co przyczynia się do takiego zainteresowania? Przede wszystkim szeroka oferta.

Po pierwsze, sklepy należące do sieci Żabka cechuje szeroki asortyment, zwłaszcza jeśli chodzi o żywność i napoje. Kupić tam można pieczywo, warzywa i owoce, nabiał oraz pakowane produkty mięsne, słodycze, słone przekąski, a także napoje i alkohol. Oprócz tego na półkach nie brakuje najważniejszych produktów higienicznych oraz karmy dla zwierząt. W większości sklepów tej sieci znajduje się także Żabka Cafe, co umożliwia zakup ciepłej kawy i herbaty, a także hot-dogów.

Oprócz możliwości nadania i odbioru przesyłek sklepy te oferują także wiele innych usług. Wśród nich wymienić należy opłacenia rachunków i faktur, gry w LOTTO, wypłacenia gotówki lub wpłacenia jej na kartę, zakup i rejestrację karty SIM, a także zakup karty podarunkowej. Możliwość załatwienia kilku spraw w jednym miejscu sprawia, że klienci chętnie wybierają te sklepy na codzienne zakupy.

Udostępnij