Rozrywka

Gdzie pojechać na wakacje z psem?

Gdzie pojechać na wakacje z psem?

Sezon urlopowy to czas, gdy wiele osób staje przed dylematem – zabrać psa na wakacje, czy zostawić go pod opieką bliskiej osoby. Prawdziwy problem zaczyna się w momencie, gdy nie mamy nikogo, kto zechciałby zaopiekować się pupilem. Istnieją specjalne hotele dla zwierząt, jednak pobyt naszego czworonoga w takim obiekcie może nas dużo kosztować. Ponadto nie zawsze znajduje się on w bliskiej okolicy, co wiąże się z dodatkową podróżą. Właśnie dlatego warto wziąć pod uwagę urlop z psem. Wiele zależy od osobowości zwierzaka. Jeśli wiemy, że szybko przywyknie on do nowego otoczenia, to nie musimy obawiać się o jego bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że bierzemy za niego pełną odpowiedzialność. Nie możemy zamknąć go na cały dzień w hotelowym pokoju. Zastanówmy się również, co zrobimy w przypadku, gdy nasz zwierzak zniszczy wyposażenie danego obiektu. Jeśli pies wykazuje tendencję do gryzienia, to lepiej nie zostawiać go samemu.

Gdzie pojechać na wakacje z psem?

Gdzie pojechać na wakacje z psemGdzie pojechać na wakacje z psem? Najlepiej postawić na miejsca, gdzie zwierzak może swobodnie się wybiegać. Odpoczynek na łonie natury wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Dobrze, jeśli będziemy mogli wyjść z pupilem na długi spacer po parku, czy też lesie. Warto wziąć pod uwagę również górskie tereny. Kluczową rolę odgrywa kondycja naszego sierściucha. Wiadomym jest, że małe psy szybciej się męczą, a więc kilkukilometrowy spacer nie jest zwykle dobrym pomysłem. W takiej sytuacji warto zaopatrzyć się w nosidełko. Dzięki niemu zwierzak będzie mógł w komfortowych warunkach się przemieszczać. Dodatkowym plusem jest to, że taką torbę bez trudu możemy przymocować do roweru. Z pewnością usatysfakcjonuje to osoby, które lubią podróże jednośladem. Nieco inaczej jest w przypadku dużych psów. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zwierzak jest zdyscyplinowany. Pamiętajmy, że zwierzęta o dużych gabarytach wymagają większego zaangażowania właściciela.

Jak znaleźć nocleg?

Przed wyruszeniem w drogę należy pomyśleć o zakwaterowaniu. Musimy pamiętać, że nie każdy obiekt hotelowy akceptuje zwierzęta. Z pewnością nie należy zatajać faktu posiadania psa. Po dotarciu na miejsce może okazać się, że hotel odmówi nam pobytu. Na szczęście coraz więcej obiektów jest w pełni przystosowanych do zwierząt. Zwykle są one podzielone na strefy, dzięki czemu nie musimy obawiać się, że nasz pies będzie przeszkadzał innym osobom znajdującym się w obiekcie. Wbrew pozorom ceny w takich miejscach wcale nie są zawyżone. Nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem taniego noclegu – szczególnie jeśli wybieramy się do miejscowości turystycznej. Nie zapomnijmy o zabraniu ze sobą kagańca. Pies nie może być bez niego wprowadzany do miejsc wspólnych w obiekcie, czyli np. windy. Inni goście mogliby poczuć się niekomfortowo.

Udostępnij