Społeczeństwo

Jak dopasować dietę ze względu na wiek psa?

Jak dopasować dietę ze względu na wiek psa?

Nasze czworonogi, tak samo jak i ludzie, zmieniają wymagania żywieniowe wraz z wiekiem. Na każdym etapie rozwoju pupila należy zadbać o zapewnienie mu wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Psy mają stosunkowo krótki przewód pokarmowy, w porównaniu do innych ssaków, oraz specyficzną florę bakteryjną jelit. Z tego powodu warto wybrać pokarm od renomowanego producenta (dobrym przykładem jest karma Dolina Noteci), aby zapewnić pupilowi zbilansowaną dietę. Jak dostosować żywienie do wieku psa? Podpowiadamy w tym artykule.

Czym karmić szczenię?

Prawidłowa dieta, w szczególności u młodych psów, determinuje ich dalszy prawidłowy rozwój. Szczenię jest gotowe na samodzielne jedzenie około 8 tygodnia życia – wtedy też opiekun powinien zadbać o wybór karmy, która spełni wszystkie oczekiwania małego pupila. Karma Dolina Noteci dedykowana dla szczeniąt dostarcza niezbędnych ilości białka, tłuszczu, ale także wapnia i fosforu, które odkrywają kluczową rolę w organizmie szczenięcia. Karma Dolina Noteci w formie mokrej lub suchej to doskonały wybór zbilansowanych posiłków dla Twojego małego czworonożnego przyjaciela. Warto pamiętać, że szczenię przez kilka, a nawet kilkanaście pierwszych dni pobytu w domu powinno być karmione w ten sam, niezmienny sposób. Pomoże to w sprawnej i bezproblemowej aklimatyzacji. Niewskazane jest podawanie małym psom mleka krowiego, ponieważ może to spowodować poważne problemy trawienne. Szczególnym w początkowym okresie należy wszelkie wątpliwości konsultować z lekarzem weterynarii.

Dieta dorosłego psa – podstawowe zasady

Choć samodzielne gotowanie posiłków dla psa jest możliwe, to w rzeczywistości jest bardzo trudne i niezwykle czasochłonne. Zdecydowanie lepiej zdecydować się na karmę od renomowanego producenta. Dzięki temu mamy pewność, że pupil dostanie odpowiednią ilość białka, tłuszczy oraz węglowodanów, jakie są mu potrzebne na danym etapie rozwoju. Dorosły pies ma inne potrzeby żywieniowe, jednak wbrew powszechnej opinii, nie powinien jeść tego samego co człowiek. Zbilansowana karma Dolina Noteci to sprawdzony sposób na zapewnienie pełnego zestawu składników odżywczych dla czworonożnego przyjaciela. W karmie Dolina Noteci zadbano o zawartość także mikro i makroelementów, które dodatkowo wzmacniają organizm pupila. Pełnoporcjowe karmy należy podawać zgodnie z zaleceniami lekarza weterynarii, najlepiej o stałych godzinach 2-3 razy w ciągu dnia. Wszystko zależny od masy ciała zwierzęcia, poziomu aktywności fizycznej oraz wymagań konkretnej rasy.

Udostępnij