Zdrowie i uroda

Jak wygląda codzienna rutyna brodacza? Przygotuj się odpowiednio do zapuszczania brody!

Jak wygląda codzienna rutyna brodacza? Przygotuj się odpowiednio do zapuszczania brody!

Wstajesz rano i potrzebujesz kilku minut na to, by doprowadzić się do jako takiego ładu. Brodaczowi codzienna toaleta wcale nie zajmuje dużo więcej czasu. Zastanawiasz się nad zapuszczeniem brody, ale boisz się, że nie podołasz czynnościom pielęgnacyjnym i nie będziesz mieć na nie odpowiednio dużo czasu? Poznaj jak wygląda codzienna rutyna brodacza. Mając wiedzę szybciej podejmiesz decyzję o zapuszczaniu zarostu.

Po pierwsze: zaopatrz się w potrzebne kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji brody

Na samym początku zrób zakupy, by pielęgnacja brody nie opierała się na myciu jej zwykłym mydłem. Zatem wybierz szampon lub mydło do brody. Takie produkty mają odpowiednie PH neutralne dla skóry, a ponadto nie powodują przesuszenia brody. To jeszcze nie wszystko, bo powinieneś mieć również gładki ręcznik do wycierania brody po myciu bądź też zaopatrzyć się w gładkie ręczniki jednorazowe. Ponadto niezbędne będą kosmetyki zmiękczające do brody. Sprawdzi się zatem olejek do brody albo balsam do brody. A w pewnej sytuacji ważne będzie i jedno i drugie, ale o tym powiemy za moment. Niezbędne są też akcesoria. Wśród nich nie może zabraknąć kartacza do brody. Jeśli twoja broda będzie nieco dłuższa, to na pewno przyda się grzebień do brody. Tu polecamy modele drewniane, wykonane z drzewa egzotycznego, o odpowiednim rozstawie zębów, które nie szarpią brody. W związku z tym są dla niej całkowicie bezpieczne. Jeśli masz zamiar stylizować swoją brodę, to roller do brody będzie koniecznym zakupem. Ważny będzie również trymer, a jeśli zależy Ci na równiutkich liniach, również tych biegnących po skosie, to musisz wybrać także linijkę do stylizacji brody, która często dostępna jest razem z grzebieniem.

Kto rano wstaje, myje dokładnie swoją brodę

Pierwszą czynnością, jaką musisz wykonać rano jest dokładne umycie brody. Tu możesz użyć szamponu do brody albo mydła do brody. Warto podkreślić, że podobnie jak w przypadku włosów na głowie brodę należy zwilżyć przed umyciem ciepłą, ale nie wrzącą wodą, aby otworzyć nieco bardziej cebulki włosa, dzięki temu kosmetyki do pielęgnacji brody wnikają w głąb cebulki. Kosmetyk musisz rozprowadzić na całej brodzie i uzyskać gęsto pianę, delikatnie masując brodę. Potem należy ją spłukać używając do tego celu chłodnej wody. Potem brodę należy delikatnie osuszyć i tu właśnie przyda się ręcznik bawełniany czy też bambusowy o gładkiej strukturze. Nie może on bowiem podrażnić wrażliwej skóry pod brodą.

Nałożenie olejku gwarantuje zmiękczenie zarostu

Na lekko wilgotną brodę nakładasz olejek do brody i rozczesujesz brodę kartaczem. W ten sposób kosmetyk wnika też głębiej nie tylko w zarost, ale również skórę. Bardzo dobrze zmiękcza zarost i powoduje, że jest on bardziej podatny na stylizowanie. Bez wątpienia olejki do brody mają piękne zapachy. Można wybrać owocowe, miętowe, piżmowe, a nawet takie o zapachu piwa. Profesjonalne kosmetyki znajdziesz w sklepie BeardMan. Warto podkreślić, że olejek do brody wnika w skórę zapewniając jej optymalne nawilżenie. Wystarczy użyć kartacza, by pozbyć się zrogowaciałego naskórka i zapobiec zaskórnikom.

Jeśli chcesz ułożyć brodę i wystylizować, umyj ją ponownie i sięgnij po balsam do brody, a także roller

Stylizacja brody wymaga nieco większej pracy. Otóż po tych czynnościach musisz ponownie umyć brodę i ją lekko osuszyć, jeśli chcesz wystylizować ją szczotką. Gdy balsam do brody nie zawiera wosku możesz go nałożyć bezpośrednio na brodę, a kiedy ją zawiera najpierw na skórę pod brodą nakładasz olejek do brody. Teraz wystarczy już przy pomocy rollera i suszarki wystylizować brodę.

Co bardzo istotne także wieczorem należy umyć brodę. Tutaj sprawdzi się mydło lub szampon do brody, a także jej dokładne osuszenie. Jeśli chce się ją dodatkowo zmiękczyć należy wybrać olejek do brody. W ten sposób wygląda codzienna rutyna. Również rano możesz zakończyć na nakładaniu olejku i dodatkowo nie zajmować się stylizacją brody. Wtedy cała pielęgnacja rzeczywiście potrwa kilka minut i nie będzie zupełnie uciążliwa. Teraz już wiesz co masz robić, zatem czas zabrać się za zapuszczanie brody!

Udostępnij