Modny i oryginalny salon – piękne aranżacje i inspiracje

by Redakcja NaszeKrosno
0 comment

Jak modnie i wygodnie urządzić salon? Modny i oryginalny salon to wyzwanie na nadchodzący sezon. W obecnym sezonie salonowe aranżacje będą czerpać z natury i nietypowych połączeń kolorystycznych. Który trend stylizacji wnętrz zostanie ulubieńcem roku 2021?

Uziemienie, czyli kolory ziemi w rozkwicie 

Jednymi z najmodniejszych kolorów stosowanych we wnętrzach w roku 2021 będą kolory ziemi: chłody szary, ciepły cynamon, piaskowy beż i oliwkowa zieleń. Takie zestawienie kolorystyczne może budzić wątpliwości, jednak trend powrotu do natury i odzyskania poczucia kontroli wciąż jest na topie. Pandemia, która nie sprzyja podróżom pomogła rozwinąć się aranżacji wnętrz, która maksymalnie wykorzystuje przestrzeń dla żywych roślin i dekoracji z motywami roślinnymi. Miejska dżungla, bo tak nazwano ten roślinny trend dekoracyjny, rozkwitła niemal w każdym salonie, ale na tym nie koniec! Ten zwrot kolorystyczny ku barwom, które spotykamy w naturze, jest kolejnym krokiem na drodze ku życiu zgodnemu z rytmem natury. 

Modne dekoracje do salonu

W salonie świetnie sprawdzą się żywe, zielone rośliny w doniczkach, rozmieszczone w całej przestrzeni. Jeśli nie macie miejsca na żywe kwiaty, możecie dobrać dekoracje ścienne z motywem żywych roślin, takie jak obrazy szklane do salonu. Dlaczego warto zmienić obrazy tradycyjne na szklane? Przede wszystkim – zajmują mniej miejsca. Nawet niewielkie przestrzenie można urządzić funkcjonalnie i modnie, ale trzeba usiąść i krok po kroku zaplanować rozmieszczenie dodatków i wybrać takie, które będą ozdoba wnętrza, ale go nie przytłoczą. Obrazy na szkle są pozbawione ram, dlatego zajmują mniej miejsca niż te tradycyjne, są przy tym odporne na uszkodzenia mechaniczne i rysy. Dzięki najnowocześniejszej technologii cyfrowej, można wybrać dowolny motyw, który zostanie nadrukowany na obrazie ze szkła. 

Wiklina i metal – modnie i elegancko

W tym sezonie w dekoracjach wnętrz będą królować nietypowe połączenia, takie jak wiklina i szkło czy aluminium. Choć takie kombinacje będzie można najczęściej spotkać w stolikach kawowych, szafkach pod telewizor i meblach użytkowych, są warte Waszej uwagi. Wnętrza w stylu loftowym polubią się z aluminiowymi wykończeniami, które są eleganckie i oryginalne. Do salonu w klimacie boho wybierzcie raczej meble rattanowe lub wiklinowe, które świetnie wpiszą się w aranżację wnętrza. 

Meble modułowe – idealne do małych pomieszczeń

Meble modułowe to idealne rozwiązanie dla niewielkich pomieszczeń, można je dowolnie ustawiać i przestawiać tak, by zagospodarować przestrzeń w wygodny sposób. Proste formy (kwadraty, i prostokąty) nie przytłoczą optycznie wnętrza, a wręcz dodadzą mu lekkości. Meble modułowe pozwalają też na szybką i bezproblemową zmianę aranżacji wnętrza ww dowolnym momencie. Ze względu na swoje kompleksowe rozmiary, nie będzie problemu z przenoszeniem ich z miejsca na miejsce.

Zainspirujcie się i stwórzcie salon na miarę, w którym będziecie nie tylko czuć się komfortowo, ale także modnie. 

Zobacz także

Zostaw komentarz