Zdrowie i uroda

Najlepsza metoda mycia włosów? Poznaj OMO!

Najlepsza metoda mycia włosów? Poznaj OMO!

Włosing jest obecnie bardzo na topie! Poznawanie różnych technik pielęgnacji włosów oraz najlepszych kosmetyków jest bardzo ważne. Dlatego właśnie coraz więcej osób zaczyna się tym interesować. Dziś przedstawimy Wam jedną z najlepszych metod mycia włosów. Pozwoli ona zarówno na dokładne umycie skóry głowy, jak i wypielęgnowanie włosów, aby były miękkie i gładkie. Metoda OMO jest najbardziej polecaną metodą przez wszystkie fanki włosingu. Najwyższa pora ją poznać!

Kilka wskazówek na temat mycia włosów

Zacznijmy od kilku przydatnych informacji, które przydają się przy każdym myciu włosów, obojętnie jaką metodą. Przede wszystkim wiele z nas popełnia jeden znaczący błąd. Mowa tu o nierozcieńczaniu szamponu przed nałożeniem go na skórę głowy. Otóż, szampon należy traktować jako esencję, którą trzeba rozpuścić! Tak więc najlepiej przelać część szamponu do osobnej buteleczki i dolać wody. Całość wymieszaj i taką właśnie cieczą myj włosy. Z pewnością będą się one mniej przetłuszczać i dużo łatwiej będzie spienić szampon na głowie. Kolejna sprawa, która jest ważna przy myciu włosów, to każdorazowe używanie odżywki! O tym, jakie są jej rodzaje i jak ją dobrać przeczytasz więcej tutaj: leafy.pl.

Na czym polega mycie włosów metodą OMO?

Skrót OMO oznacza odżywka-mycie-odżywka. Te trzy słowa dosłownie odzwierciedlają to, na czym polega ta metoda. Tak więc zaczynają od początku, najpierw należy normalnie zmoczyć włosy. Kolejny krok to nie nałożenie szamponu, ale najpierw odżywka. Najlepiej, aby była ona proteinowa. Dobrym pomysłem jest też wczesywanie odżywek, które nakładamy podczas mycia. Dzięki temu lepiej wnikają w strukturę włosa. Następny krok to zmycie odżywki i nałożenie szamponu. Tradycyjnie wszystko zmywamy i przechodzimy do ostatniego kroku, czyli ostatniej literki – O. Znowu nakładamy odżywkę, jednak teraz najlepiej emolientową. Wczesujemy, zmywamy i gotowe! Tak umyte włosy będą gładkie, sypkie oraz idealnie odżywione!

Co warto wprowadzić do naszej włosowej pielęgnacji?

Metoda OMO jest naprawdę świetnym sposobem na odżywienie i dobre zadbanie o nasze włosy. Warto pomyśleć także o wprowadzeniu wcierek i peelingu do pielęgnacji! Oba te produkty są sprawdzoną metodą na dokładne oczyszczenie skóry głowy, szybszy porost włosów, a także zagęszczenie. Świadoma pielęgnacja, która jest dobrze dobrana, potrafi przynieść niesamowite rezultaty. Naprawdę nie spodziewasz się, że Twoje włosy mogą wyglądać tak dobrze!

Udostępnij