Rozrywka

Rakiety do squasha – gdzie kupować najlepsze modele w najniższych cenach?

Rakiety do squasha – gdzie kupować najlepsze modele w najniższych cenach?

Zamierzasz rozpocząć grę w squasha? W takim przypadku dobra rakieta to podstawa. Obecnie w sklepach czeka szeroka gama modeli przeznaczonych dla graczy. O czym powinno się pamiętać przy wyborze tego typu sprzętu?

 

Rakiety do squasha a rakiety do tenisa

Wiele osób myli ze sobą rakiety przeznaczone do grania w squasha oraz te przeznaczone do grania w tenisa. W rzeczywistości stosuje się wtedy dwa oddzielne typy rakiet, które występują w wielu wariantach do wyboru.

 

Rakieta przeznaczona do gry w squasha charakteryzuje się przede wszystkim innym kształtem swojej główki. Jest ona szersza na górze oraz węższa na dole. Taki kształt powoduje, że prowadzenie odbić jest dokładniejsze i efektywniejsze.

 

Wobec tego nie zaleca się korzystania z rakiet tenisowych do grania w squasha, ponieważ nie będą one mogły zapewnić takiej samej skuteczności.

 

Parametry rakiet do squasha

Wybierając odpowiednie rakiety do gry w squasha, należy wziąć pod uwagę kilka parametrów technicznych, aby dobrać właściwy sprzęt do swoich potrzeb.

 

Wśród najważniejszych parametrów rakiet do squasha znajdują się:

  • ciężar rakiety
  • balans rakiety
  • powierzchnia główki w rakiecie
  • materiał, który jest wykorzystany do produkcji rakiety

 

Parametry należy uwzględnić przy doborze rakiety zarówno dla osoby początkującej, jak i doświadczonej.

 

Dla początkujących rekomendowane są przede wszystkim rakiety, które są lżejsze i mają większą główkę, ponieważ wtedy pozwalają one na łatwiejsze odbijanie piłki. Z kolei dla bardziej doświadczonych osób, które grają w squasha już od dłuższego czasu, polecane są modele cięższe i o mniejszych główkach, ponieważ dzięki nim można uzyskać większą siłę odbicia.

 

Warto też zwrócić uwagę na materiał. Do wykonania rakiet do squasha stosowane są różne typy materiałów, między innymi aluminium, grafit oraz włókno węglowe.

 

Najczęściej rekomenduje się zastosowanie rakiet wykonanych z grafitu albo z włókna węglowego. Są one lżejsze od aluminiowych oraz charakteryzują się lepszym wchłanianiem wstrząsów.

 

Jaką markę rakiety do squasha wybrać?

Rakiety przeznaczone do gry w squasha są oferowane obecnie przez wiele marek. Jaką warto wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji?

 

Bardzo popularne są rakiety firmy Karakal. Każda opracowana przez firmę Karakal rakieta charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami technicznymi i może spełnić wymagania również osób bardziej zaawansowanych.

 

Warto zapoznać się z opiniami na temat różnych rakiet od wielu producentów, dzięki czemu można dowiedzieć się, które z nich są rekomendowane, a które mają raczej słabe opinie. To również będzie bardzo pomocne przy podejmowaniu decyzji zakupowej.

 

Rakieta do squasha – gdzie kupić?

Sprzedażą rakiet do squasha zajmuje się obecnie wiele sklepów, które zapewniają swoim klientom kompleksowy wybór produktów.

 

Przede wszystkim można znaleźć je w sklepach internetowych i stacjonarnych oferujących wyposażenie dla tenisistów. Warto poprzeglądać równe sklepy, porównać dostępne modele i ceny, aby znaleźć najlepszą rakietę dla siebie bez przepłacania za zakup.

Udostępnij