Dom

Relingi meblowe – co to jest? Zastosowanie, rodzaje, zakup

Relingi meblowe – co to jest? Zastosowanie, rodzaje, zakup

Aby wygodniej korzystać z mebli, stosowane są do nich różnego rodzaju akcesoria meblowe. Wśród nich znajdują się także relingi. Co to jest?

Meble wyposażone w relingi meblowe mogą prezentować się bardzo efektownie i dodatkowo są proste w codziennym użytkowaniu. Zobacz, czym dokładnie są relingi, jakie ich rodzaje są obecnie dostępne, a także sprawdź, kiedy warto się na nie zdecydować!

Czym są relingi meblowe?

Pojęcie jak reling meblowy to nic innego jak uchwyt do mebli. Relingi meblowe mają postać uchwytów w formie drążka, które mocowane są bezpośrednio do szuflad albo do szafek. Zazwyczaj wyposażone są one w dwa punkty montażowe.

Najczęściej relingi meblowe stosowane są w meblach kuchennych, ale można również wykorzystać je w innych typach umeblowania, na przykład szafach, komodach, biurkach, szafkach RTV, szafach z drzwiami przesuwnymi, dlatego mają one uniwersalne zastosowanie. Wykorzystuje się je również w meblach na wymiar, które stosowane są pod AGD w zabudowie.

Rodzaje relingów meblowych

W sprzedaży dostępne są różnorodne relingi meblowe, które można dzielić na różne kategorie pod kątem materiałów, z których są one wykonane, kolorystyki czy stylu.

Najczęściej relingi meblowe dzieli się na nowoczesne oraz na klasyczne. Te nowoczesne na ogół mają prosty kształt i kolor czarny lub srebrny. Dostępne są też nowoczesne relingi złote, które teraz są bardzo modne.

Z kolei relingi meblowe klasyczne najczęściej charakteryzują się obecnością dekoracyjnych detali, na przykład wyposażone są one w ozdobne uchwyty na drążek, rzeźbienia, zwężenia czy pogrubienia, które nadają im efektowny wygląd. Najpopularniejsze to te w kolorze złota i starego złota, ale również czerni, która nadaje im wygląd kutych akcesoriów.

Najwyższą jakością wyróżniają się metalowe relingi meblowe, które mogą posłużyć na długi czas. Można także spotkać się z relingami plastikowymi, które są tańsze, ale nie tak efektowne jak te wykonane z metalu.

Relingi są również oferowane w różnych długościach, dzięki czemu można dopasować je do mebla, na którym mają być one zamontowane.

Relingi czy gałki meblowe?

Wiele osób, które chciałyby zamontować nowe akcesoria meblowe, zastanawia się nad tym, co wybrać – relingi meblowe czy gałki meblowe?

Relingi są funkcjonalniejsze od gałek, ponieważ są prostsze trzymaniu i dodatkowo można łatwo wieszać na nich ściereczki. Często jednak łączy się ze sobą relingi meblowe oraz gałki w tych samych meblach. Można wtedy wybrać akcesoria z tej samej serii, które będą do siebie pasowały.

 

Udostępnij