Serwetki – ozdobne i funkcjonalne niezbędniki w restauracji

by Redakcja NaszeKrosno
0 comment

Wśród wielu oczywistych produktów, które muszą znaleźć się w każdej restauracji, jest też grupa takich rzeczy, które mogą nie nasuwać się na myśl w pierwszej chwili. Należą do nich na przykład serwetki ozdobne, z których udziałem możliwe jest przygotowanie eleganckiego stołu oraz obsłużenie gości na wysokim poziomie.

Do czego mogą służyć serwetki?

Na początek warto zaznaczyć, że istnieje wiele rodzajów serwetek – ozdobne kolekcje to tylko ich część. Przede wszystkim serwetki wykorzystywane są do wycierania ust czy dłoni, zależnie od dań, które są serwowane w danej restauracji. To jest ich najważniejsza funkcja praktyczna. Dodatkowo niektóre modele, te szczególnie duże, można też rozścielić na kolanach, aby uchronić odzież przed zabrudzeniem.

Niektóre serwetki są jednak po prostu ozdobne. Należą do nich na przykład specjalne złożone kieszonki na sztućce albo podkładki pod talerze. Dają wrażenie estetycznie ułożonego wyposażenia na stole, chronią obrus przed zabrudzeniem i tworzą atmosferę zachęcającą do spożywania posiłków. Mogą też nawiązywać do powodu, dla którego gości znaleźli się w restauracji, zwłaszcza podczas imprezy zorganizowanej.

Jaki materiał na serwetki sprawdza się najlepiej?

Tutaj dużo zależy od oczekiwań oraz preferencji. Zazwyczaj do układania na kolanach stosowane są duże serwety materiałowe. Wymagają one jednak nie tylko prania, ale również prasowania. Co więcej, są dostępne od ręki jedynie w podstawowych modelach. Wszelkie zmiany – na przykład dodanie logotypu – są dodatkowym kosztem. Jednocześnie tego rodzaju serwety prezentują się bardzo elegancko i kojarzą przede wszystkim z lokalami na wysokim poziomie.

Z drugiej strony serwetki ozdobne mogą być wykonane z materiałów jednorazowych. Najbardziej popularne są te papierowe. Ilość wzorów i kolorów zachwyca, dlatego są świetnym wyborem na różne okazje. Dodatkowo wśród serwetek ozdobnych jednorazowych dostępne są również produkty z flizeliny. Ten materiał jest nieco grubszy, lepiej się układa w nietypowe kształty i nie szeleści, co może być zaletą w niektórych sytuacjach.

Serwetki na specjalne okazje

Nie należy zapominać o serwetkach, które zostały przygotowane z myślą o konkretnych okazjach. Mowa oczywiście o produktach gotowych, tylko dostosowanych do wybranych okoliczności, na przykład osiemnastych urodzin, wesela, chrzcin czy komunii. Tego rodzaju serwetki ozdobne są zwykle jednorazowe. Dostępność w restauracji kilku przykładowych modeli do wyboru dla potencjalnych klientów chcących przygotować imprezę zorganizowaną może być strzałem w dziesiątkę.

Zobacz także

Zostaw komentarz