Komputery i technologia

W jaki sposób zadbać o stabilność swojego aparatu?

W jaki sposób zadbać o stabilność swojego aparatu?

Każdy wie o tym, że profesjonalny film to nie tylko umiejętności. Na jakość nagrania wpływa także to, jakim sprzętem go nagrywamy. Dlatego tak ważne jest, żeby zadbać o wysoką jakość swojego sprzętu. Wysokiej jakości Ronin Gimbal pozwoli nam na idealne ujęcia, każdego momentu. Dzięki jego wykonaniu będziemy mogli być pewni, że nigdy w czasie nagrywania, sprzęt nie będzie nas ograniczał.

Dlaczego warto zainwestować w wysokiej jakości sprzęt pokroju Ronin Gimbal?

Dzisiejsi odbiorcy są już zazwyczaj przyzwyczajeni do wysokiej jakości filmów. Dlatego, jeśli dostarczymy im content, w którym jasno będzie widać braki w sprzęcie, możemy spotkać się z poważną krytyką. Nawet mając najlepsze umiejętności, możemy mieć problem z nagraniem dobrego filmu, jeśli nie będziemy posiadać przynajmniej przyzwoitego sprzętu. Posiadanie dobrego sprzętu pozwoli nam wykorzystać nasze umiejętności w 100%. Zakup sprzętu marki  Ronin Gimbala jest jednak związany z większą inwestycją, ponieważ nie należą one do najtańszych. Jednak jakość ich wykonania jest bezkonkurencyjna w tym przedziale cenowym, bo choć nie są najtańsze, to wciąż nie są bardzo drogie. Jednak posiadając taki sprzęt, jesteśmy w stanie wykorzystać nasze umiejętności na tyle dobrze, żeby stworzyć nawet film komercyjny, jeśli posiadamy do tego wysokiej jakości kamerę.

Jak gimbal wpływa na jakość nagrania?

Jeśli nauczymy się odpowiednio korzystać z tego typu sprzętu, będziemy w stanie tworzyć dynamiczne nagrania, które wszyscy pokochają. Trzeba jednak najpierw przyzwyczaić się do samego użytkowania gimbala. Trzeba jednak zaznaczyć ogromny atut, jaki posiada prawie każdy Ronin Gimbal. W większości gimbali jest tak, że ciężko jest je na początku wyczuć, jednak inaczej jest Ronin Gimbalami, które dzięki swojej konstrukcji są bardzo intuicyjne w użytkowaniu. Pozwala to na bardzo szybkie nauczenie się sprzętu i eksperymentowanie z potencjalnymi kadrami. Jeśli nauczymy się szybko, jak korzystać z naszego gimbala, będziemy mogli zacząć tworzyć takie ujęcia, które zachwycą każdego, kto będzie oglądał nasze filmy. Jednak w wypadku, gdy gimbal, z którego korzystamy, jest nieintuicyjny, to nawet jak się do niego przyzwyczaimy, wciąż pozostanie on toporny w użytkowaniu, a próba zrobienia dynamicznych ujęć będzie dla nas bardzo trudna. Ucierpi na tym cała nasza twórczość. Dlatego kupując gimbala, starajmy się nie patrzeć tylko na cenę, ale też na możliwości, które nam oferuje. W innym wypadku ryzykujemy, że ujęcia, które będziemy chcieli uchwycić, nigdy nie będą takie, jakie chcielibyśmy, żeby były.

Udostępnij