Dom i wnętrze

Znaczenie jakości liny kotwiczące – na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu?

Znaczenie jakości liny kotwiczące – na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu?

Na co zwrócić uwagę wybierając elementy odpowiedzialne za bezpieczeństwo pracowników realizujących zadania na wysokościach? Doskonale zdajemy sobie sprawę, że suche parametry techniczne nie zawsze są w stanie odpowiedzieć na wiele pytań amatorów i osób, które pierwszy raz szukają właściwego wyposażenia. Sprawdź zatem, czym kierować się podczas wyboru takich komponentów, jak np. liny kotwiczące. Z przyjemnością odpowiemy na najczęściej zadawane pytania.

Długość i możliwości – jak wybrać odpowiedni rodzaj liny?

Wszystko zależy w dużej mierze od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Co to znaczy? Inne liny kotwiczące sprawdzą się w różnych przypadkach. Koniecznie zatem należy skupić się na ich długości i wytrzymałości, czyli maksymalnym obciążeniu. Oczywiście nie należy eksploatować jej maksymalnego potencjału i warto zatrzymać się w granicy ok. 50%. Oznacza to, że w przypadku liny, która jest w stanie utrzymać 100 kg, obciążenie maksymalnie powinno wynosić 50 kg, by zapewnić 100-procentowe bezpieczeństwo.

Certyfikaty, atesty i wyniki badań, czyli jakość pod wszystko

Certyfikaty jakości i bezpieczeństwa wystawiane są przez niezależne laboratoria, które dany produkt przetestowały pod zróżnicowanym kątem. Lina kotwicząca może otrzymać taką dokumentację tylko i wyłącznie wtedy, gdy jej wytrzymałość i niezawodność zostanie potwierdzona. Następne poziomy żywotności to już jedynie abstrakcyjne warianty w naprawdę nieszablonowych sytuacjach, co wcale nie oznacza, że takie testy nie mają sensu. Atestowany produkt musi być przygotowany na wszystko – zwłaszcza w sytuacji, w której odpowiada on za zdrowie i życie użytkowników.

Gdzie szukać lin wysokiej klasy?

Najlepszym wyborem są profesjonalne sklepy, które na co dzień zajmują się dystrybucją narzędzi BHP. Świetnym przykładem jest między innymi EfektBHP.pl, który cieszy się szczególnym uznaniem interesantów – nieprzypadkowo. Znajdziesz tam jedynie sprawdzone liny kotwiczące od renomowanych producentów i przetestowane. Otrzymasz zatem gwarancję satysfakcji i bezpieczeństwa – czyli to, na czym powinno Ci zależeć najbardziej.

Masz pytania lub wątpliwości? Nie zapominaj, że w sklepach pracują specjaliści, którzy doskonale znają swój asortyment i naprawdę są w stanie pomóc. Pomogą zatem skompletować zestaw i znaleźć odpowiednie wyposażenie na podstawie odpowiedzi na kilka podstawowych informacji o zakres obowiązków lub zastosowania. Przekonaj się na własne oczy, że zakup profesjonalnego sprzętu nie musi być tak skomplikowany, jak pozornie może się wydawać.

Udostępnij