Biznes

Skąd wziąć pieniądze na wesele?

Skąd wziąć pieniądze na wesele?

Nie od dziś wiadomo, że organizacja wesela wymaga sporej ilości środków finansowych. niestety nie jest to tanie przedsięwzięcie. Z tego powodu musimy dokładanie zastanowić się, skąd wziąć pieniądze na wesele?

Skąd wziąć pieniądze na wesele?

Skąd wziąć pieniądze na weseleJeśli uroczystość planowana jest z kilkuletnim wyprzedzeniem, to możemy spróbować odkładać pieniądze z pensji. Oczywiście przy niskich zarobkach ciężko sobie na to pozwolić. Najlepiej każdego miesiąca odkładać około 500 zł, czyli 250 zł na osobę. Po dwóch lub trzech latach będziemy mieć zgromadzoną całkiem sporą sumę. Wystarczy nam ona na standardowe wesele na kilkadziesiąt osób. Jeśli jednak marzy nam się ceremonia na najwyższym poziomie, to będziemy potrzebować nawet 30 tys zł w górę. Być może warto pomyśleć o czasowym wyjeździe za granicę. Przy wysokich zarobkach łatwiej jest odłożyć pokaźną kwotę. W ciągu roku można zgromadzić gotówkę niezbędną do organizacji wesela. Jest to rozwiązanie, na które decyduje się wiele osób. Czasami tylko jedna osoba może pozwolić sobie na wyjazd, a więc należy liczyć się z koniecznością rozłąki.

Kredyt jako alternatywa

Inną opcją jest kredyt. Mogłoby się wydawać, że jest to najprostsza opcja. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że oddajemy znacznie więcej, niż pożyczamy. Warto sprawdzić, czy istnieje możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania. Wiadomym jest, że większość gości weselnych wręcza w prezencie gotówkę. Spora część kosztów nam się zwróci. Oczywiście nie możemy oczekiwać tego, że w ten sposób sfinansujemy wesele. Wydatków jest o wiele więcej, a kwota prezentu to kwestia bardzo indywidualna. Być może pieniądze na wesele może pożyczyć nam ktoś z rodziny. Dzięki temu rata będzie o wiele niższa. Nie będziemy musieli płacić oprocentowania, co minimalizuje poniesione koszty.

Jak zaoszczędzić na organizacji wesela?

Brak pieniędzy na organizacje wesele to powszechny problem. Jeśli obawiamy się zadłużenia, to powinniśmy przemyśleć, czy potrzebujemy wystawnego przyjęcia. Coraz częściej pary zapraszają na swój ślub wyłącznie najbliższe osoby, a zamiast wesele do białego rana organizują kolację w restauracji. Wydaje się to być o wiele rozsądniejsze, niż kredyt na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jeśli jednak marzymy o tym, aby wszyscy krewni i przyjaciele byli z nami w ten wyjątkowy dzień, to poszukajmy sposobów na zaoszczędzenie gotówki. Największy koszt generuje oczywiście wynajem sali weselnej. Cena za osobę uzależniona jest od lokalizacji obiektu, a także jego standardu. Najwyższe stawki obowiązują w dużych miastach. Być może warto zapoznać się z salami znajdującymi na obrzeżach, czy też poza miastem. W ten sposób można zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Alkohol warto kupować na własną rękę – dzięki temu możemy upolować najkorzystniejsze promocje. Zrezygnujemy z kosztownych atrakcji. Zamiast kapeli wybierzmy DJ-a.

Udostępnij