Społeczeństwo

Transmisja z uroczystości pogrzebowej – uczczenie pamięci na odległość

Transmisja z uroczystości pogrzebowej – uczczenie pamięci na odległość

W okresie żałoby, może być trudno spotkać się jako rodzina i uczcić pamięć o utraconej ukochanej osobie. W związku z wprowadzeniem środków dystansu społecznego, wiele rodzin musiało zrezygnować z tradycyjnych ceremonii pogrzebowych i zamiast tego zwrócić się do zdalnych rozwiązań. Transmisja ceremonii pogrzebowej jest jednym ze sposobów, w jaki rodziny mogą oddać hołd utraconej ukochanej osobie, a jednocześnie uczcić jej pamięć z daleka.

Jak wygląda organizacja transmisji na żywo?

Organizowanie transmisji na żywo z kościoła jest coraz częściej spotykane na parafiach w różnych miejscach Polski. Coraz więcej kościołów decyduje się na zakup kamer, głośników oraz sieci Internetowej do świątyni, aby umożliwić udział w nabożeństwie także tym, którzy nie mogą wyjść z domu. Pierwszym krokiem zaplanowania transmisji jest określenie najlepszej konfiguracji technicznej. Obejmuje to wybór odpowiedniego sprzętu audio i wideo, zapewnienie niezawodnego dostępu do Internetu oraz stworzenie planu zarządzania przekazem. Gdy aspekty techniczne są już spełnione, ważne jest, aby stworzyć plan organizacyjny, który określa, kto będzie odpowiedzialny za poszczególne zadania podczas transmisji. Podczas mszy świętej nie ma z tym problemu, ponieważ na nagrywanie odpowiedziała jest jedna najczęściej statyczna kamera, jednak podczas wielkiej uroczystości lub przykładowo pogrzebu niezbędna jest większa ilość osób.

Transmisja z uroczystości pogrzebowej – przebieg i zalety

Zalety transmisji dla klienta

Transmisja ceremonii pogrzebowej stała się coraz bardziej popularna w ostatnich latach ze względu na możliwość uczestniczenia w nabożeństwie tym, którzy nie mogą być na nim fizycznie. Ludzie mogą być częścią ostatniego pożegnania zmarłego z dowolnego miejsca na świecie, co pozwala rodzinie i przyjaciołom z innych krajów być w ten dzień razem z bliskimi. Ten rodzaj transmisji jest również korzystny dla tych, którzy są chorzy lub w inny sposób nie mogą uczestniczyć w uroczystości. Komfortowym rozwiązaniem jest również to, że najczęściej rodzina dostaje prywatny link do transmisji, dzięki czemu nie dołączy do niej nikt obcy. Dzięki temu rozwiązaniu rodzina i przyjaciele mogą być razem w tym ważnym dniu, nawet jeżeli mieszkają na innych kontynentach.

Korzyści dla Twojej firmy

Jakie są zalety z transmisji online dla firmy pogrzebowej? Nagrywanie ceremonii rozpoczyna się od początku nabożeństwa i od tego momentu bliscy mogą już być obecni na uroczystości pogrzebowej. Dla każdego członka rodziny udostępniany jest osobny link, dzięki czemu widoczne jest logo Twojej firmy, a nie kanału na Youtubie czy Facebooku. Niezwykle ważna jest także jakość transmisji. Zapewnij swoim klientom nagranie, które będzie profesjonalne i płynne, aby każdy z widzów był na bieżąco i mógł poczuć atmosferę uroczystości. Często można liczyć także na zdalną pomoc przy prowadzeniu transmisji. Więcej o transmisjach przeczytasz tutaj.Jest to niezwykle pomocne szczególnie na początku prowadzenia takich usług. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu spełnisz wszelkie oczekiwania swoich klientów i zapewnisz sobie dodatkowe korzyści finansowe.

Udostępnij