Motoryzacja

Kiedy trzeba wymienić olej silnikowy?

Kiedy trzeba wymienić olej silnikowy?

Pomimo posiadania świadomości oraz podstawowej wiedzy, wielu kierowców nie wie kiedy trzeba wymienić olej silnikowy w swoim samochodzie. A nawet zwleka z podjęciem w tym kierunku odpowiednich kroków. Oczywiście może ich to bardzo wiele kosztować. Gdyż olej silnikowy zapewnia smarowanie poszczególnych podzespołów znajdujących się w naszym silniku. Zatem jego właściwości odgrywają tutaj kluczową rolę gdy idzie o prawidłowe funkcjonowanie naszego auta. Dlatego przyjmuje się, iż przynajmniej raz w roku należy zadbać o wymianę oleju w każdym samochodzie. Dodatkowo gdy pokonujemy nim znacznie więcej kilometrów, to uwzględnić potrzebę zdecydowania się na takie posunięcie zawsze po przejechaniu 50 tyś kilometrów. Tutaj duże znaczenie ma wiek auta. Gdyż im starsze tym taki limit kilometrów jest znacznie mniejszy. W przypadku nowych samochodów może on jednak ulec zmianie na większy. Niech więc kwestia wymiany oleju silnikowego, będzie tą którą nie tylko rozważymy czy uwzględnimy, lecz jednocześnie nigdy nie zapomnimy o konieczności wykonania takiej czynności.

Co jest ważne w przypadku wymiany oleju silnikowego?

Kiedy trzeba wymienić olej silnikowy?Co jest ważne w przypadku wymiany oleju silnikowego? Mianowicie dobranie go pod względem naszego auta, potrzeb które generuje lecz jednocześnie zadbania również o inne komponenty, jak sprawdzenie uszczelek czy filtru paliwa. Z tego też powodu większość kierowców decyduje się skorzystać z usług renomowanych warsztatów. Gdzie taka wymiana oleju jest dla nich komfortową oraz wygodną koncepcją, jaka de facto przeprowadzana jest przez specjalistów czy też fachowców. Dochodzi w tej sytuacji także do oceny stanu technicznego właśnie wspomnianych filtrów, ich wyczyszczeniu czy wymiany o czym także należy pamiętać. Nie musimy się również martwić o utylizację starego oleju. Zatem jeżeli nie wiemy jak wymienić olej ewentualnie uważamy, iż nie sprostamy takiemu zadaniu to jak najbardziej zgłoszenie się do renomowanego serwisu ma jak najbardziej uzasadnione podstawy.

Który olej silnikowy należy wybrać?

Już sam wybór odpowiedniego oleju to nie lada niejednokrotnie wyzwanie. Mało tego często nie zdajemy sobie sprawy, jak dopasować go pod względem właściwości czy parametrów. Kupujemy nie tylko najtańsze zamienniki oryginalnych olejów, ale bardzo wiele ryzykujemy licząc na niewielkie oszczędności. Czas zatem uświadomić sobie jedno, iż akurat w przypadku oleju silnikowego nie ma mowy o jakiejkolwiek ekonomii. Tutaj najważniejsze jest aby spełniał on wszystkie wymagania w kontekście jego zastosowania. Często specyfikację jaki olej mamy stosować, przedstawia nam producent auta. Dlatego jest to wskazówka którą również w tej sytuacji możemy najzwyczajniej w świecie wykorzystać. Dzięki regularnej oraz systematycznej wymianie oleju, eksploatacja naszego samochodu nie będzie tylko czymś odpowiednim, lecz na swój sposób uzasadnionym w kontekście użytkowania wedle przeznaczenia. Zadbajmy więc o olej, który należy nie tylko dolać w momencie pewnych braków ale co zrozumiałe wymienić.

Udostępnij