Społeczeństwo

Narzędzia pneumatyczne i ich zastosowanie

Narzędzia pneumatyczne i ich zastosowanie

Narzędziami pneumatycznymi nazywamy taki typ narzędzi, który jest zasilany sprężonym powietrzem. Do głównych zalet tychże narzędzi możemy zaliczyć dużą moc, ogromne możliwości wydajnościowe, a także lekką, poręczną pracę. Są znacznie bezpieczniejsze od tradycyjnych narzędzi, ponieważ całkowicie wolne od iskier.

Klucze udarowe pneumatyczne

Klucze udarowe pneumatyczne głównie stosowane są w profesjonalnych warsztatach. Najważniejszą zaletą tego narzędzia jest to, że nie potrzeba dużej siły do jego użycia. Dokręcanie i odkręcanie śrub staje się przez to o wiele łatwiejsze niż podczas użycia zwykłych narzędzi. Dzięki temu również słabsze osoby bez problemu poradzą sobie z tymi czynnościami, które dotychczas wymagały ogromnej mocy.

Praktycznie w każdym warsztacie samochodowym klucze udarowe pneumatyczne wykorzystywane są do odkręcania śrub, podczas wymiany opon. Czasy, w których odkręcenie zapieczonej śruby wymagało nadludzkiej siły, minęły na szczęście bezpowrotnie. Dodatkowo narzędzie to cechuje się niskim momentem obrotowym, co sprawia, że przydaje się również podczas wkręcania świec zapłonowych.

Szlifierki pneumatyczne oscylacyjne

Wykorzystanie siły sprężonego powietrza powoduje, że praca tych urządzeń jest bardzo wydajna. Szlifierki pneumatyczne oscylacyjne wykorzystywane są w różnego rodzaju branżach. Przede wszystkim korzystają z nich lakiernicy, ale również mechanicy w warsztatach samochodowych znajdują dla nich zastosowanie podczas napraw blacharskich. Głównie z ich pomocą można skutecznie przygotować powierzchnię pojazdu przed lakierowaniem oraz do polerowania i usuwania wad lakierniczych. Ponadto posłużą do obróbki stali, kamieni oraz tworzyw sztucznych w zakładach przemysłowych. Szlifierka oscylacyjna pneumatyczna stosowana jest także w branży meblarskiej i stolarskiej do szlifowania drewna.

Pistolety do pompowania kół

Co oferują nam pistolety do pompowania kół? Przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, pompują koła, ale nie są to wszystkie ich funkcje. Spuszczają także powietrze oraz sprawdza ciśnienie w oponie. Całe urządzenie wyposażone jest w manometr połączony ze sprężarką powietrza. Ogromną zaletą tego urządzenia jest jego niewielka waga, a także łatwość w obsłudze oraz ogromna praktyczność. Podczas zakupu dobrze jest wybrać wersje kompaktową z kilkoma akcesoriami. Muszą one pasować do wszystkich zaworów do pompowania i wszystkich sprężarek powietrza. Zakresy między 11 a 15 barów zdecydowanie wystarczą dla prywatnego samochodu.

Narzędzia dla przemysłu i warsztatu

Udostępnij